Trwa ładowanie...

Wizz Air nie wraca do Modlina!

70 proc. pasażerów Wizz Aira deklaruje, że woli latać z Lotniska Chopina. Czy taką samą decyzję podejmie Ryanair?

Wizz Air nie wraca do Modlina!
d4d3ekp
d4d3ekp

* Wizz Air już na stałe zostaje na warszawskim Lotnisku Chopina*. Informację podał prezes linii na dzisiejszej konferencji prasowej. Od jutra (18.7) linia przenosi oficjalnie bazę operacyjną na główne lotnisko stolicy, a dzięki rocznej przerwie w lotach może liczyć na zniżki od opłat lotniskowych. - czytamy w serwisie Pasazer.com.

Węgierski niskokosztowy przewoźnik przeniósł się z Lotniska Chopina do Modlina po otwarciu tego portu lotniczego w połowie lipca ubiegłego roku. Baza operacyjna została przeniesiona do Modlina 18 lipca. 10 grudnia Wizz Air ogłosił jednak, że loty z Budapesztu będą obsługiwane na głównym lotnisku w Warszawie.

Mimo że od początku lipca Modlin może już ponownie przyjmować duże samoloty, Wizz Air nie zdecydował się na powrót na to lotnisko. W zamian ogłasza powrót na Lotnisko Chopina już na stałe. Węgierska linia będzie obsługiwać 20 tras do 14 krajów z Warszawy.

W komunikacie prasowym możemy przeczytać, że aż 70 proc. pasażerów Wizz Aira w ankietach odpowiedziało, że woli latać z Lotniska Chopina. Podkreślali oni, że zły dojazd do Modlina i jego wysoki koszt równoważą zysk z niższych cen biletów.

d4d3ekp

- Cieszę się, że mogę zapewnić naszych pasażerów i załogi, że to koniec niepewności i nieoczekiwanych zmian lotnisk spowodowanych licznymi brakami Modlina. Będziemy otwierać nowe trasy z Chopina, działając tak, jak można się spodziewać od "domowej" linii - podkreślił Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.

Jeśli podobną decyzję podejmie drugi z tanich przewoźników, Ryanair, możemy spodziewać się szybkiego upadku lotniska w Modlinie.

d4d3ekp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d3ekp
Więcej tematów