Trwa ładowanie...

Wiemy, kiedy zaczną czyścić Pałac Kultury

Pałac Kultury i Nauki, kiedyś jasny i kremowy, dziś wygląda jak szara, zaniedbana budowla. Ma to się zmienić. Zarząd PKiN w czerwcu rozpocznie czyszczenie tarasu widokowego.

Wiemy, kiedy zaczną czyścić Pałac KulturyŹródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
d2nixzo
d2nixzo

Do tej pory pomysł wyczyszczenia najwyższego budynku w Polsce wydawał się mało realny. Przedstawiciele zarządu PKiN zastrzegali, że brakuje funduszy na remont, a odnowa elewacji zajęłaby kilka lat. Najwyraźniej zmienili zdanie. W rozmowie z RDC prezes Pałacu, Rafał Krzemień, przyznał, że prace potrwają kilka miesięcy, ale taras będzie dostępny dla zwiedzających.

Taras, znajdujący się na 30. piętrze, rocznie odwiedza ok. 650 tys. osób. Będzie powierzchnią najtrudniejszą do wyczyszczenia, ponieważ na murach znajduje się wiele rysunków i podpisów pozostawionych przez zwiedzających. Przedsięwzięcie wyniesie ok. 1 mln zł. Nie oszacowano jeszcze, ile będzie kosztowało odnowienie całej elewacji pałacu.

Dopiero w trakcie czyszczenia specjaliści będą mogli stwierdzić, czy możliwe jest powrócenie do pierwotnej jasnej barwy budynku.

Przeczytaj też: Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2nixzo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nixzo
Więcej tematów