Trwa ładowanie...

"Wielkie lizanie" na Pradze! [WIDEO]

Kolejny artcover. Tysiąc metrów kwadratowych sztuki!

"Wielkie lizanie" na Pradze! [WIDEO]
d1ahyar
d1ahyar

Tysiąc metrów kwadratowych sztuki pokryłoremontowany budynek na warszawskiej Pradze. Nowy artcover - dzieło sztuki w postaci wielkoformatowej siatki zabezpieczającej budowę - autorstwa Marty Banaszak, doktorantki na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie, powstał na siatce budowlanej, zabezpieczającej kamienicę u zbiegu ulic Okrzei i Jagiellońskiej, której remont właśnie się rozpoczyna.

Dzieło o przewrotnym tytule „Wielkie lizanie", zajmuje niebagatelną powierzchnię ponad tysiąca metrów kwadratowych. Wcześniejsze arrtcovery - "Warszawskie plażowanie " i niezwykła praca autorstwa Mateusza Dąbrowskiego , również pojawiły się na Pradze.

Artcovery łączą sztukę uliczną z użytecznym pragmatyzmem wymogów sztuki budowlanej. Mają za zadanie przemycać walory artystyczne do życia codziennego mieszkańców polskich miast, a także chronić ich podczas remontu poszczególnych budynków. Kiedy znikną, odkryją naturalne piękno kamienic, które w czasie prezentacji artcoverów zdążą odzyskać utracony blask. Zakrywają to co szpetne i rzucają konkretne wyzwanie wielkopowierzchniowym reklamom, które coraz częściej pokrywają całe budynki w centrum Warszawy.

Zobaczcie film przedstawiający montaż artcoveru!

d1ahyar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ahyar
Więcej tematów