Trwa ładowanie...

Większe kary za brak klimatyzacji!

Będą zawracać autobusy do zajezdni?

Większe kary za brak klimatyzacji!
d1kaee3
d1kaee3

Niedawno pisaliśmy o tym, że w wielu autobusach, w których jest klimatyzacja, nie jest ona włączona. Niektórzy kierowcy informują pasażerów podczas jazdy, że w ich autobusach klimatyzacja jest zepsuta. Mimo tego, zamykają ludzi w pojazdach, w których dochodzi do 50 stopni Celsjusza!

Zarząd Transportu Miejskiego postanowił zaostrzyć sankcje za niewłączoną lub niesprawną klimatyzację. Co to oznacza dla przewoźnika? Do* 20% mniej środków za kurs*!

Dodatkowo, ZTM rozważa odsyłanie autobusów z pętli do zajezdni, uznając pojazd z niewłączoną/niesprawną klimatyzacją jako niesprawny technicznie. Szkoda, że nie wpadli na ten pomysł wcześniej.

d1kaee3

Jak rozpoznać pojazdy z klimatyzacją? Mają charakterystyczne białe nasadki na dachu. Dodatkowo, wewnątrz autobusu znajduje się informacja, że takie urządzenia są zamontowane.

Od 30 kwietnia br. skontrolowano w ten sposób 2082 pojazdy. W 852 przypadkach nałożono kary finansowe na przewoźników. Dziennie sprawdzanych jest nawet 230 pojazdów.

Niestety, po Warszawie jeździ ponad 900 autobusów, w których klimatyzacji nie ma w ogóle. Kierowca takiego autobusu ma obowiązek otworzyć w nich szyberdach. Powinien też zadbać o to, by wszystkie okna były otwarte. Przypadki zamkniętych szyberdachów w pojazdach nieklimatyzowanych również podlegają sankcjom finansowym nakładanym przez ZTM.

Niedziałającą klimatyzację można zgłaszać pod numerem telefonu (22) 194 84 lub przez stronę Ztm.waw.pl. Także przez profil ZTM w serwisie Facebook.

d1kaee3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kaee3
Więcej tematów