Trwa ładowanie...

Wieczory gier i zabaw surrealistycznych

Wskrzeszają rozrywki poetów sprzed 100 lat

Wieczory gier i zabaw surrealistycznych
d4blw92
d4blw92

Spotykają się w kawiarniach, żeby oddać się nietypowym grom i zabawom, w których lubowali się surrealiści. Klasyczne zadania surrealistów (np. exquisite corpse), kilka autorskich zadań, współczesne wynalazki utrzymane w duchu surrealistów (np. Cards Against Humanity). Takim rozrywkom oddają się uczestnicy wieczorów gier i zabaw surrealistycznych.

Pierwsza odsłona odbyła się w lutym 2015 roku, druga, trzecia i czwarta miały miejsce w marcu. W tym samym miesiącu planowana jest również tego typu akcja w Trójmieście oraz kolejne spotkanie w Warszawie, które odbędzie się 29 marca. Za wszystkim stoi Krzysiek "Semp" Bielecki - twórca projektów w przestrzeni miejskiej oraz animator przeróżnych aktywności społecznych. Był organizatorem Urban Playground, od którego zaczęła się w naszym kraju moda na to, co media ochrzciły mianem gier miejskich. Jest również autorem dwóch książek dotyczacych tego zagadnienia - "Miasto gra" oraz "Kod, czyli rzeczy, które zauważasz w mieście, gdy wpatrujesz się w nie odpowiednio długo".__

Oto gry i zabawy surrealistyczne - czasem tylko odrobinę, a innym razem całkowicie szalone - pisze Krzysiek "Semp" Bielecki w zapowiedzi imprezy - Oto instrumenty, dzięki którym powstało wiele barwnych, odrealnionych dzieł literackich i plastycznych, a liczne wtajemniczone osoby doświadczyły rzeczywistości w nowy sposób. Pomimo upływu lat, poszczególne narzędzia, są nadal tak ostre, jak dawniej. Potrafią rozpalić wyobraźnię, wykrzesać iskrę inspiracji, rozbawić, rozwinąć umysł i przede wszystkim sprawić, że spędzisz czas w niezwykły sposób.

Informacje o kolejnych edycjach imprezy znajdziecie TUTAJ i TUTAJ .

d4blw92
d4blw92
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4blw92
Więcej tematów