Trwa ładowanie...

Wianki nad Wisłą. Koncerty, muzyka, zabawa... i zamknięta Wisłostrada

Zobaczcie, co Was czeka!

Wianki nad Wisłą. Koncerty, muzyka, zabawa... i zamknięta Wisłostrada
d1mxssm
d1mxssm

W związku z odbywającą się w sobotę w stołecznym Multimedialnym Parku na Podzamczu imprezą „Wianki nad Wisłą”, od godz. 18.00 do 4.00 wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada pomiędzy ul. R. Sanguszki a Mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Z informacji przekazanych przez Komendę Stołeczną Policji wynika, że od godz. 18.00 do godz. 4.00 zamknięte będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. R. Sanguszki do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli dojechać i skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczona zostanie tymczasowa „zawrotka” przed ul. R. Sanguszki. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego, gen. W. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie.

Zorganizowane mają zostać specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. R. Sanguszki do ul. Z. Krasińskiego.

Mnóstwo atrakcji

"Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały zwanej również Sobótką. W trakcie radosnych zabaw odbywały się dawniej różnego rodzaju wróżby i tańce, a dziewczęta puszczały wianki z zapalonymi świecami" – informują organizatorzy wydarzenia.

d1mxssm

Impreza cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy. Co roku udział w niej bierze nawet kilkanaście tysięcy osób.

Wczesnym popołudniem rozpoczeły się sobótkowe obrzędy, plecenie wianków małych, dużych i największego – Warszawskiego Wianka Świętojańskiego, który docelowo będzie miał około pięciu metrów średnicy, a wieczorem zostanie zwodowany na Wiśle i w świętojańskim korowodzie popłynie w dół rzeki.

Na Jarmarku Historycznych Rzemiosł będzie można obejrzeć rękodzieła i spotkać kuglarzy. Z kolei wróżki z Alei Wróżb powiedzą, jak odnaleźć wymarzony Kwiat Paproci.

W przystani przy Bulwarze Karskiego z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły odbędzie się cały szereg wodnych atrakcji m.in.: rejsy, wyścigi wioślarzy na tradycyjnych łodziach typu hamburka, pokazy jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie. O północy niebo nad Wisłą rozświetli pokaz sztucznych ogni. Kulminacyjnym momentem spektaklu będzie wystrzelenie przygotowanego na tę okazję napisu "I love Warsaw"

d1mxssm

Na scenie wystąpi m.in. T.Love, O.S.T.R. i Vavamuffin. Gwiazdą będzie też znany holenderski DJ i producent muzyczny Afrojack.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Źrodło: PAP/WawaLove.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d1mxssm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mxssm
Więcej tematów