Weekend utrudnień. Biegacze, Święto Dziękczynienia, marsz KOD-u i inni

Warszawiacy muszą się uzbroić w cierpliwość

Obraz

W najbliższy weekend należy spodziewać się wielu utrudnień w ruchu drogowym i komunikacji. Te dni upłyną pod znakiem wielu uroczystości, min. Święta Dziękczynienia, biegu na Stulecie Legii, imprezy z okazji 180-lecia Warszawskiej Straży Pożarnej, czy marszu KOD-u.

Tegoroczne obchody Święta Dziękczynienia organizator, Centrum Opatrzności Bożej, zaplanował od 3 do 5 czerwca. Z tego powodu wyłączona z ruchu będzie al. Rzeczypospolitej na wysokości Świątyni Opatrzności Bożej.

Od piątku, 3 czerwca od godz. 6.00 po poniedziałku, 6 czerwca do godz. 14.00 wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia (w kierunku Świątyni Opatrzności Bożej) jezdnia al. Rzeczypospolitej pomiędzy ul. Prymasa A. Hlonda a ul. Sejmu Czteroletniego.

W niedzielę, 5 czerwca z pl. marsz. J. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w godz. 8.00 – 12.00 przejdzie pielgrzymka Święta Dziękczynienia. Trasa pielgrzymki będzie prowadziła ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Jana III Sobieskiego, al. Wilanowska, al. Rzeczypospolitej, Prymasa A. Hlonda.

Ponadto, w niedzielę, 5 czerwca od godz. 6.00 do 22.00 zamknięte dla ruchu będą: wschodnia jezdnia (w kierunku centrum) al. Rzeczypospolitej od ul. Sejmu Czteroletniego do ul. F. Klimczaka oraz ul. Prymasa A. Hlonda od al. Rzeczypospolitej do ul. św. U. Ledóchowskiej. Wyznaczone zostaną miejsca postojowe na ulicach: wschodnia jezdnia al. Rzeczypospolitej od ul. F. Klimczaka do al. Wilanowskiej (w godz. 6.00 – 22.00), zachodnia jezdnia al. Rzeczypospolitej od al. Wilanowskiej do ul. Prymasa A. Hlonda (w godz. 11.45 – 22.00), ul. Przyczółkowa od ul. F. Klimczaka do ul. A. Branickiego (w godz. 6.00 do 16.00).

Od 3 czerwca, od godz. 9.00, do 4 czerwca, do końca kursowania, autobusy linii 217 i 522 będą kursowały na trasach skróconych: Metro Wilanowska/Dw. Centralny – Świątynia Opatrzności Bożej 02. Autobusy linii 323 będą kursowały, w jednym kierunku, na trasie: Powsinek – Przyczółkowa – Vogla - Branickiego – al. Rzeczypospolitej – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Vogla – Przyczółkowa – Powsinek.

5 czerwca, od początku do końca kursowania, autobusy linii 217 i 522 będą dojeżdżały jedynie do pętli Oś Królewska 02. Swoją trasę zmienią również autobusy linii nocnej N81, które w noce z 3 na 4, 4 na 5 oraz z 5 na 6 czerwca, od początku do końca kursowania, będą jeździły na trasie Dw. Centralny - Świątynia Opatrzności Bożej. Dodatkowo, 5 czerwca w godz. 8.00 – 12.00 autobusy linii: 108, 111, 116, 127, 128, 131, 148, 164, 166, 171, 172, 175, 178, 180, 195, 217, 222, 323, 501, 518, 519 i 522 będą kierowane na trasy objazdowe.

Biegacze, strażacy i politycy

To będzie specjalna edycja jednej z największych imprez biegowych w stolicy. W sobotę, 4 czerwca, sportowcy wyruszą na dziesięciokilometrową trasę Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą . Imprezie towarzyszył będzie również rodzinny marszobieg na symbolicznym dystansie 1916 metrów. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 uruchomieniem miasteczka biegowego, w którym przygotowano różne atrakcje. Miasteczko będzie otwarte dla wszystkich nie tylko uczestników biegu. Na trasę pierwsi wyruszą uczestnicy marszobiegu rodzinnego o godz. 19.16. O godz. 21.16 rozpoczną się zmagania biegaczy na dziesięć kilometrów.

Trasa biegu prowadzi ulicami: Czerniakowska – Szwoleżerów – Agrykola – Aleje Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – al. 3 Maja – Most Józefa Poniatowskiego – Wał Międzeszyński – Wybrzeże Szczecińskie – Zamoście – Most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – L. Kruczkowskiego – Rozbrat – Łazienkowska.

W sobotę, 4 czerwca w godz. 11.00 – 14.00 z powodu imprezy Witaj Lato – Karuzela na Bielanach możliwe są utrudnienia w ruchu na ul. J. Kasprowicza pomiędzy al. Zjednoczenia a ul. A. Sacharowa. Wyłączona z ruchu będzie jezdnia ul. J. Kasprowicza prowadząca w kierunku centrum na odcinku od al. Zjednoczenia do Ronda AWF (ul. A. Sacharowa).

W sobotę, 4 czerwca w godz. 8.00 – 21.00 defiladę i piknik organizują strażacy. Okazją jest 180-lecie Warszawskiej Straży Pożarnej. Możliwe są utrudnienia w ruchu na ulicach: pl. Teatralny, Senatorska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. Marsz. J. Piłsudskiego.

W sobotę, 4 czerwca zaplanowano też marsz * Komitetu Obrony Demokracji* pod nazwą "Wszyscy dla Wolności". Rozpocznie się on na pl. Bankowym o godz. 16.00 i potrwa do 18.30. Uczestnicy przejdą do pl. Konstytucji. W marszu weźmie udział m.in. Lech Wałęsą, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

4 czerwca to Dzień Wolności i Praw Obywatelskich obchodzony w rocznicę pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Odbyły się one w 1989 roku.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Trump o Grenlandii: wydarzy się coś dobrego dla wszystkich
Trump o Grenlandii: wydarzy się coś dobrego dla wszystkich
34-latka w ciąży mogła zamarznąć. Mieszkała w garażu
34-latka w ciąży mogła zamarznąć. Mieszkała w garażu
Kobieta weszła z psem na lód. Wpadła do lodowatej wody
Kobieta weszła z psem na lód. Wpadła do lodowatej wody
Iran ogłosił sukces. Przeprowadzono test rakiety o zasięgu 10 tys. km
Iran ogłosił sukces. Przeprowadzono test rakiety o zasięgu 10 tys. km
Armia USA przejęła tankowiec. Jednostka złamała zakaz Trumpa
Armia USA przejęła tankowiec. Jednostka złamała zakaz Trumpa
Ludzie uciekają z Kijowa. Exodus objął już 600 tys. osób
Ludzie uciekają z Kijowa. Exodus objął już 600 tys. osób
Hiszpania. Kolejne dwa wypadki pociągów; nie żyje maszynista
Hiszpania. Kolejne dwa wypadki pociągów; nie żyje maszynista
Wykoleił się pociąg Polregio. "Nikomu nic się nie stało"
Wykoleił się pociąg Polregio. "Nikomu nic się nie stało"
Wyniki Lotto 20.01.2026 – losowania Eurojackpot, Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto
Wyniki Lotto 20.01.2026 – losowania Eurojackpot, Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto
Trump nie chciał przyjechać do Paryża. Zignorował propozycję Macrona
Trump nie chciał przyjechać do Paryża. Zignorował propozycję Macrona
Premier Grenlandii dziękuje za wsparcie. "To nie tylko nasza sprawa"
Premier Grenlandii dziękuje za wsparcie. "To nie tylko nasza sprawa"
Spotkanie rosyjskich i amerykańskich wysłanników. Tyle o nim wiadomo
Spotkanie rosyjskich i amerykańskich wysłanników. Tyle o nim wiadomo