Trwa ładowanie...

Warszawskie Zoo ma nowych mieszkańców

Od początku 2020 roku na świat w Warszawskim Zoo przyszło 251 zwierzaków. W placówce pojawiły się m.in. młode lemury, gepardy, kangury oraz papuga czy żubr.

Warszawskie Zoo ma nowych mieszkańców
d27ce90
d27ce90

Brak odwiedzin, wiążący się z ciszą, spowodował także ograniczenie transportu zwierząt między ogrodami zoologicznymi. Jednak życie w placówce toczyło się swoim naturalnym rytmem.

Warszawa. "Baby boom" w stołecznym Zoo

"W półrocznym podsumowaniu Warszawskie Zoo może pochwalić się prawdziwym "baby boomem" i przedstawić 251 nowo narodzonych zwierząt (nie licząc bezkręgowców, takich jak pająki, krewetki czy ślimaki). Maluchy są przedstawicielami blisko 50 gatunków, z których wiele jest zagrożonych wyginięciem. Najmłodsi mieszkańcy ogrodu to m.in. lemury katta, jelenie wschodnie (siki wietnamskie), papuga kea, gepardy, oryksy szablorogie, lemur wari rudy, kardynały szkarłatne, żubr europejski, irbis, kulony, boa kubańskie, pławikoniki długonose i kangury rude" – informuje stołeczny ratusz.

Zobacz również: "Matczyny instynkt. Koza zaadoptowała sarenkę"

Ponadto na przełomie lipca i sierpnia w Warszawskim Zoo niemal podwoi się rodzina góralków.

d27ce90

Zwierzaki, które przychodzą na świat w stołecznej placówce wezmą udział w programach hodowlanych dla zagrożonych zwierząt, prowadzonych przez europejskie stowarzyszenie ogrodów zoologicznych EAZA.

Warszawa współpracuje z innymi ogrodami zoologicznymi

"Po wznowieniu transportów w warszawskiej "Ptaszarni" zamieszkały pieprzojady czerwonorzytne – małe, zielone ptaki z wielkimi dziobami. Z kolei przychówki ze stołecznego ZOO zaczęły już wyjeżdżać do innych ogrodów, np. pawie kongijskie trafiły do Wrocławskiego ZOO" – dodaje Urząd Miasta.

Warszawskie Zoo, którego powierzchnia wynosi 40 ha ma ponad 12 000 podopiecznych, którzy należą do 570 różnych gatunków. 49 z nich jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem.

(fot. Warszawskie Zoo)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d27ce90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27ce90
Więcej tematów