Trwa ładowanie...

Warszawskie uczelnie na pierwszych miejscach światowego rankingu!

"Przeanalizowano opinie ponad pięciu tysięcy specjalistów od międzynarodowej rekrutacji"

Warszawskie uczelnie na pierwszych miejscach światowego rankingu!
d4b8l3w
d4b8l3w

Kierunki studiów prowadzone przez Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Warszawski i Akademię Leona Koźmińskiego zajęły wysokie miejsca wśród uczelni krajów Europy Wschodniej w rankingu Best Masters. W zestawieniach uwzględniono najlepsze programy magisterskie i MBA z podziałem na obszary studiów - czytamy w serwisie PAP Nauka w Polsce .

Ranking Best Masters ogłaszany jest każdego roku pod koniec grudnia. Przygotowuje go francuska agencja ratingowa Eduniversal, specjalizująca się w szkolnictwie wyższym. Ocenie poddała cztery tysiące najlepszych programów magisterskich i MBA z całego świata w 30 obszarach studiów, z podziałem na regiony świata. Polskę klasyfikowano w gronie krajów Europy Wschodniej.

Na pierwszym miejscu listy najlepszych kierunków związanych z finansami i rachunkowością w regionie Europy Wschodniej znalazły się studia magisterskie prowadzone przez Szkołę Główną Handlową wspólnie z EY. Na trzecim znalazły się studia Uniwersytetu Warszawskiego.

W kategorii kierunków ekonomicznych pierwsze dwa miejsca należały odpowiednio do Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród kierunków związanych z komunikacją społeczną na trzecim miejscu znalazł się Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

d4b8l3w

W rankingu studiów "Executive MBA i MBA Part Time" pierwsze miejsce zajęły studia Executive MBA prowadzone w Szkole Głównej Handlowej. Na czwartym miejscu znalazły się studia Uniwersytetu Warszawskiego , na siódmym powadzone w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, na dziesiątym w Akademii Leona Koźmińskiego.

W kategorii kierunków magisterskich z zarządzania drugie miejsce zajęły studia prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z uczelniami ze Stanów Zjednoczonych, Chin i Niemiec. Na trzecim miejscu studia w Akademii Leona Koźmińskiego, a na czwartym w Szkole Głównej Handlowej.

W kategorii "International Management" trzecią pozycję zajęły studia prowadzone na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a piąte w Szkole Głównej Handlowej. W zestawieniu znalazły się też kierunki prowadzone przez: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Akademię Leona Koźmińskiego i Politechnikę Gdańską.

W gronie najlepszych studiów "MBA Full Time" pierwsze miejsce zajął program International MBA prowadzony na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na piątej pozycji znalazł się program Akademii Leona Koźmińskiego realizowany we współpracy z sześcioma innymi europejskimi szkołami wyższymi. Na dwunastym miejscu sklasyfikowano program Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

d4b8l3w

Wśród kierunków z obszaru administracja publiczna/zarządzanie SGH zajęła drugie miejsce, za to pierwsze w w kategorii: prawo biznesowe i komercyjne.

Twórcy rankingu przeanalizowali opinie ponad pięciu tysięcy specjalistów od międzynarodowej rekrutacji, 800 tysięcy studentów i ponad 10 tysięcy przedstawicieli uczelni akademickich. Trzy główne kryteria, jakimi kierowali się autorzy rankingu to: reputacja programu oparta m.in. na opiniach ekspertów HR, wysokość wynagrodzenia absolwentów w pierwszym miejscu pracy, a także opinie samych absolwentów programów.

Pełny ranking jest dostępny na stronie: www.best-masters.com.

d4b8l3w
d4b8l3w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b8l3w
Więcej tematów