Trwa ładowanie...

Warszawskie uczelnie mają się świetnie

UW za Jagiellońskim, ale aż trzy uczelnie warszawskie w pierwszej dziesiątce

Warszawskie uczelnie mają się świetnie
d2g3lo2
d2g3lo2

„Rzeczpospolita" opiblikowała dziś wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2013. W prestiżowym zestawieniu Uniwersytet Warszawski wyprzedził o włos Uniwersytet Jagielloński. – Trzeba uczciwie przyznać, że w tym roku zwycięzców jest dwóch, bo różnica między nimi jest minimalna – powiedział gazecie Waldemar Siwiński, szef Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

W pierwszej 10 rankingu uczelni publicznych znajdziemy aż trzy warszawskie placówki: UW, Politechnikę (miejsce 4) oraz SGH (10). W zestawieniu niepublicznych uczelni magisterskich poraz kolejny zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego.

W tegorocznym rankingu jakość uczelni oceniała o wiele większa niż w latach ubiegłych grupa przedsiębiorców. To oznacza, że wyniki rankingu jasno precyzują, czego od szkół wyższych oczekują pracodawcy. – Wieloletnia obserwacja wyników rankingu pokazuje, że najlepsze polskie uczelnie wciąż umacniają swoją pozycję. To bardzo dobra tendencja, bo oznacza, że cały czas podnoszą one standardy swojej pracy – mówi „Rz" prof. Rocki.

W rankingu przeczytamy również* gdzie najlepiej kształcą w aż 40 najpopularniejszych kierunkach studiów. Tu liderem są uczelnie warszawskie.*Dziesięć grup kierunków najlepiej wykładanych jest na UW, wśród nich prawo i dziennikarstwo, kolejnych dziesięć na Politechnice Warszawskiej z architekturą na czele.

d2g3lo2

Być może ta wiedza pomoże tegorocznym maturzystom w podjęciu kluczowej (a nazwe życiowej) decyzji o wyborze uczelni.

d2g3lo2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g3lo2
Więcej tematów