Warszawskie Targi Sztuki
W tym roku dzieci i dorośli wezmą udział w warsztatach z artystami oraz obejrzą wystawę gigantycznych zwierząt, do których transportu potrzebny jest specjalny dźwig
08.10.2013 17:06
W tym roku już po raz jedenasty spotkamy się na Warszawskich Targach Sztuki. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend, 11–13 października 2013 w Arkadach Kubickiego. Tradycyjnie już dla kolekcjonerów, inwestorów i koneserów sztuki będzie to idealny moment, by wzbogacić zbiory. Od tego roku jednak Warszawskie Targi Sztuki szukają nowej formuły. Z wydarzenia, którym interesowali się przede wszystkich fachowcy i ludzie z branży, Targi mają się przekształcić w przedsięwzięcie dostępne także dla ogółu miłośników sztuki. Dlatego organizatorzy zdecydowali się uczynić hasłem przewodnim spotkań edukację. Do współpracy zaprosili znanych artystów.
Najważniejszym zapewne punktem tegorocznych Targów będą spotkania edukacyjne z Józefem Wilkoniem. Pod przewodnictwem artysty o międzynarodowej sławie będzie pracowało kilkudziesięciu małych gości wystawy. Efektem ma być jeden gigantycznych rozmiarów obraz, zaprezentowany w czasie targów. Mistrz będzie pokazywał nie tylko jak malować, ale opowie też jak rzeźbić i tworzyć grafiki.Dodatkowo zwiedzający będą mogli zobaczyć* wystawę jego słynnych rzeźb, figur gigantycznych zwierząt, które zostaną sprowadzone z domu artysty do miejsca wystawy – Arkad Kubickiego. *Do ich transportu potrzebny będzie osobny dźwig.
Oprócz Wilkonia drugim znanym twórcą, który weźmie udział w projekcie edukacyjnym będzie Andrzej Pągowski. Słynny grafik* będzie uczyć sztuki malowania plakatów*. Opowie też o tym, w jaki sposób współczesna sztuka służy masowej komunikacji. Do projektu edukacyjnego dołączy także Jan Dobkowski, słynny malarz zielono-czerwonych obrazów, znany od kilkudziesięciu lat, jego prace znajdują się w jednym z najważniejszych muzeów - Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.
Od samego początku traktujemy tę inicjatywę jako „non profit” - mówi Piotr Lengiewicz, Prezes Zarządu Rempexu, organizatora Targów. - Jej podstawowym celem jest popularyzacja sztuk plastycznych jako niezmiernie istotnego elementu kultury, towarzyszy jej także istotny aspekt edukacyjny. Dzięki zaprezentowaniu w jednym miejscu ponad 50 galerii z Polski i Europy chcemy propagować dobrą sztukę w naszym społeczeństwie. W związku z tym, że zgłosiło się w tym roku tyle dobrych galerii, będzie można kupić prace uznanych już artystów m.in. Jurrego (Jerzy Zieliński), Jerzego Nowosielskiego, Wojciecha Fangora, Stefana Gierowskiego, Tadeusza Dominika czy Grupy Twożywo. Dużo interesujących obiektów przygotowały też antykwariaty, skupione na sztuce dawnej.
Uroczyste otwarcie odbędzie się w piątek 11 października o godzinie 16:00. Bilety 5/10 zł.
Godziny otwarcia targów:
11 października (piątek): 16.00 – 20.00
12 października (sobota): 11.00 – 19.00
13 października (niedziela): 11.00 – 17.00