Warszawskie drogi: plany inwestycyjne Ratusza na lata 2014-2022
Czy najważniejsze projekty mają szansę na realizację?
02.10.2014 09:54
- Dostosowujemy infrastrukturę naszego miasta do potrzeb rozwijającej się metropolii. - poinformował Ratusz. - Inwestujemy w rozbudowę sieci połączeń drogowych oraz utrzymanie nawierzchni w dobrym stanie. - dodają urzędnicy, którzy - jak sami twierdzą - chcą usprawnić komunikację między prawo- i lewobrzeżną częścią Warszawy.
Ratusz przedstawił plany inwestycyjne na lata 2014-2022. Za najważniejsze projekty Ratusz uznał Budowę Obwodnicy Śródmiejskiej od Ronda Wiatraczna do Radzymińskiej, modernizację ulic Marsa - Żołnierska (II etap), budowę Trasy Świętokrzyskiej na odcinku wybrzeże Szczecińskie - Zabraniecka. Miasto chce wydać na to ponad cztery miliardy złotych.
We wrześniu ubiegłego roku Warszawska Wspólnota Samorządowa przesłała do WawaLove.pl raport o stanie realizacji programu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz . Jak wynikało wówczas z dokumentu, do końca roku 2013, obecna prezydent zrealizowała tylko 10 proc. swojego planu.
Obecne obietnice Ratusza zawierają wiele powtórzeń sprzed ośmiu lat. Po raz kolejny wymienia się takie inwestycje jak: Szpital Południowy (na który do tej pory nie znalazło się miejsce na mapie Warszawy) czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Warto też przypomnieć, że druga linia metra miała być gotowa w 2013 r., a jej centralny odcinek na Euro 2012.
Przypominamy też kilka z obietnic, jakie złożyła Hanna Gronkiewicz-Waltz.
1.Budowa obwodnicy między rondem Wiatraczna a rondem Żaba
2.Tramwaj wzdłuż ulicy Modlińskiej na Żerań FSO
3.Zwiększenie dostępności do dóbr kultury i rekreacji rodzin wielodzietnych między innymi poprzez stworzenie programu „Bilet za złotówkę”.
- Zakończenie przebudowy estakad Trasy Łazienkowskiej
- Budowa mostu Krasińskiego
- Dokończenie budowy II linii metra (to się prawie udało)
- Poprawa warunków organizacyjnych kształcenia w placówkach oświatowych, zmniejszając liczbę uczniów w klasach i eliminując zaniedbania remontowe i modernizacyjne bazy lokalowej niektórych placówek.
- Rewitalizacja placu Trzech Krzyży
- Budowa podziemnych parkingów podziemnych (np. na pl. Teatralnym)
- Zwiększona częstotliwość kursowania linii autobusowych w soboty oraz w godzinach wieczornych
Jest pewna nadziej, jeśli chodzi o Obwodnicę Warszawy. Wczoraj nowa premier Ewa Kopacz zapowiedziała w expose, że obwodnica Warszawy zostanie domknięta do 2020 roku.
Przypominamy sobie jednak, że rok temu minister Nowak zapewnił, że będzie to rok 2019. Cieszą więc plany inwestycyjne Ratusza, jednak bo wiele bardziej ucieszy nas ich realizacja.
Przeczytajcie też: W 200 restauracjach w Warszawie zjemy w ten weekend za pół ceny!