Trwa ładowanie...

Warszawski biurowiec walczy o tytuł najlepszej inwestycji na świecie!

"Znaleźliśmy się w bardzo wąskim, prestiżowym gronie"

Warszawski biurowiec walczy o tytuł najlepszej inwestycji na świecie!
d1z15ba
d1z15ba

Warsaw Spire, kompleks budynków z mierzącą 180 metrów wieżą, zlokalizowany przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, został nominowany do finału MIPIM Awards 2017 – najbardziej prestiżowego konkursu branży nieruchomości na świecie. To jedyny projekt z Polski wyróżniony przez międzynarodowe jury. O tytuł najlepszej inwestycji biurowej na świecie będzie walczył m.in. z projektami z Londynu, Rzymu czy chińskiego Shenzhen.

Do finału MIPIM Awards 2017, której jury obradowało w Paryżu, zgłoszono 214 projektów z 46 państw. – Nominacja do finału MIPIM Awards 2017 to dla nas ogromne wyróżnienie i kolejny dowód na to, że nasze pionierskie podejście w realizowaniu miastotwórczych inwestycji jest dostrzegane i doceniane – powiedział Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco CEE. – Znaleźliśmy się w bardzo wąskim, prestiżowym gronie najlepszych nieruchomości biurowych na świecie. To jedyny polski projekt, który zaszedł tak daleko – jesteśmy dumni, że teraz Warsaw Spire będzie reprezentować już nie tylko firmę Ghelamco, ale i Polskę - dodał.

Cały kompleks składa się z wieży wysokiej na 180 m (48 poziomów) oraz dwóch budynków o wysokości 55 m każdy (15 poziomów). Razem Warsaw Spire oferuje ok. 100.000 m2 powierzchni biurowej wyposażonej w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Obiekt ten to nie tylko nowoczesne biura. Zawiera w sobie unikalną przestrzeń miejską dostępną wszystkim mieszkańcom stolicy. Szerokie patio wewnątrz kompleksu stanowi pierwsze tego typu rozwiązanie w budynkach biurowych takiego rozmiaru. Kompleks stojący na Woli został oficjalnie oddany do użytku 12 maja 2016 roku.

Organizowany od 1991 roku MIPIM Awards to światowej renomy konkurs, w którym konkurują ze sobą najlepsze zbudowane i planowane projekty z całego świata. Konkurs towarzyszy międzynarodowym targom MIPIM w Cannes. O tym czy czy Warsaw Spire zdobędzie główną nagrodę, dowiemy się podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 16 marca w Palais des Festivals w Cannes.

d1z15ba
d1z15ba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z15ba
Więcej tematów