Trwa ładowanie...

Warszawska Strefa Kibica w budowie (ZDJĘCIA)

Na placu Defilad powstają trybuny, wielka scena, telebimy, boisko dla kibiców i wiele innych atrakcji.

Warszawska Strefa Kibica w budowie (ZDJĘCIA)
d3b62ig
d3b62ig

Trwa budowa Warszawskiej Strefy Kibica na pl. Defilad. Koszt tej budowy to 35 mln złotych, z czego 12 mln zł zapłaci UEFA. Pozostałą sumę musi zapłacić miasto.

Na pl. Defilad znajdzie się 6 telebimów, 80 punktów gastronomicznych (ulokowanych przede wszystkim na terenie Parku Świętokrzyskiego), punkty z piwem, sklepy z pamiątkami. Właśnie budowana jest scena, na której zawiśnie największy telebim, tutaj będą się również odbywały koncerty (repertuar jest nadal tajemnicą). Będą bankomaty, depozyty, punkty informacyjne oraz medyczne. Będzie zaplecze sanitarne z około 600 kabinami i umywalniami. Przewiduje się, że w dniach, kiedy odbywać się będą mecze, w Warszawskiej Strefie Kibica może się znaleźć nawet 100 tysięcy osób. O ich bezpieczeństwo zadbają ochroniarze i policja.

Strefa Kibica ma być gotowa do 3 czerwca. Będzie funkcjonowała przez 24 dni, czyli przez cały czas trwania mistrzostw - od 8 czerwca do 1 lipca. Oficjalne otwarcie odbędzie się 7 czerwca wieczorem, na dzień przed pierwszym meczem. W dni meczowe strefa będzie otwarta od godziny 12:00 do 1:00 w nocy, w dni bez meczów - w godzinach 12:00-23:00.

d3b62ig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b62ig
Więcej tematów