Trwa ładowanie...

Warszawiacy kupują dużo więcej biletów komunikacji miejskiej

ZTM zaprezentował szczegółowe statystyki za pierwsze sześć miesięcy obecnego roku.

Warszawiacy kupują dużo więcej biletów komunikacji miejskiej
dr8w90r
dr8w90r

Ogólny wniosek jest taki, że pasażerowie kupili wyraźnie większą ilość biletów, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zarząd Transportu Miejskiego odnotował również wzrost przychodów z wierzytelności, za jazdę bez biletu. Budżet miasta wzbogacił się tym samym o 33 mln złotych więcej, aniżeli w 2014 roku.

W pierwszym półroczu 2015 pasażerowie kupili o 3,5 mln więcej wszystkich rodzajów biletów . Jak można się domyślać, największą popularnością nadal cieszą się jednorazowe, które aktualnie umożliwiają przesiadanie się pomiędzy pojazdami. Ich sprzedaż wzrosła z ok. 14,5 mln sztuk w pierwszym półroczu 2014 roku do ok. 16,6 mln sztuk w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku bieżącego.

Dużą popularnością cieszą się również bilety długookresowe. Tutaj też odnotowano wyraźny wzrost sprzedaży. Jeśli chodzi o kontrakty 30-dniowe to wyniósł on 1,9 mln, natomiast w przypadku 90-dniowych - 630 tysięcy sztuk. W związku ze wzrostem sprzedaży ZTM poprawił wynik za pierwsze półrocze 2015 o ok. 30 mln złotych. Zwiększyła się też kwota, jaka wpłynęła do budżetu miasta z tytułu działań windykacyjnych. W pierwszym półroczu bieżącego roku wzrosła do ok. 16,5 mln zł, o ponad 3 mln w stosunku do roku 2014.

dr8w90r
dr8w90r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr8w90r
Więcej tematów