Trwa ładowanie...

Warszawa. Znana Galeria Sztuki na Żoliborzu zlikwidowana

Galeria działająca na Żoliborzu od 2008 roku przechodzi do historii. Burmistrz zakończył wynajem lokalu miejsca, w którym przez lata odbywały się wystawy artystów powiązanych z uczelniami z całej Polski. „W ten sposób niszczy się charakter kulturalny dzielnicy i miasta!” skomentował zajście ruch miejski "Miasto Jest Nasze".

Warszawa. Znana Galeria Sztuki na Żoliborzu zlikwidowanaŹródło: facebook
d8tx380
d8tx380

Warszawa. Galeria Sztuki znika z mapy Warszawy

Galeria Sztuki Wystawa znika z kulturalnej mapy Warszawy. W galerii znajdującej się przy Alei Wojska Polskiego 29 przez lata prezentowane były prace i wystawy artystów związanych z uczelniami plastycznymi nie tylko z całej Polski, ale również zagranicy. W organizowanych wernisażach mogli brać udział również mieszkańcy.

"Gazeta Żoliborza" podkreśla, że w liście skierowanym przez Stowarzyszenie „Po pierwsze rodzina” do Pawła Michalca, burmistrza Żoliborza wspomniane zostało, iż "Wystawa" jest jedyną galerią w dzielnicy, która prezentowała sztukę współczesną. Cytowany przez serwis profesor Adam Myjak, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie podkreślił w oficjalnym piśmie do burmistrza, że w galerii odbyło się wiele ważnych wystaw profesorów i studentów ASP a jej zamknięcie spowoduje niepowetowaną stratę.

Do kwestii zlikwidowania galerii odniósł się również żoliborski oddział warszawskiego ruchu miejskiego "Miasto jest nasze".

- Burmistrz Paweł Michalec z @PORP_Warszawa zakończyła wynajem lokalu w alei Wojska Polskiego 29. Była tam Galeria Sztuki Wystawa. Jedno z ciekawszych miejsc artystycznych w Warszawie. W ten sposób niszczy się charakter kulturalny dzielnicy i miasta! - napisali przedstawiciele ruchu na twitterze.

d8tx380

Temat wynajęcia lokalu po Galerii poruszony został podczas jednej z sesji rad dzielnicy.

- Z ostatnich informacji wynika, że lokal został przejęty przez dzielnicowy Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami. Dotychczasowy najemca oddaje lokal. Będzie on przeznaczony w konkursie profilowanym na żłobek, przedszkole, bądź punkt przedszkolny - powiedziała wówczas Agata Marciniak- Różak, wiceburmistrz dzielnicy.

Zobacz także:Koncerty chopinowskie online. Organizatorzy mają sposób na pandemię

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8tx380
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8tx380
Więcej tematów