Trwa ładowanie...

Warszawa. Zaginiona siostrzyczka. Strażnicy pomogli odnaleźć zgubę

Błyskawiczną akcję poszukiwawczą przeprowadzili w czwartek miejscy strażnicy w Parku Wiecha na Targówku. Starsza siostra, która straciła z oczu powierzoną jej pod opiekę siedmiolatkę, miała dużo szczęścia. Funkcjonariusze znaleźli się w pobliżu i mogli ruszyć z pomocą.

Warszawa. Strażnicy miejscy pomogli dwunastolatce odnaleźć zaginioną siedmioletnią siostrę. Patrol znalazł się we właściwym miejscu i o właściwej porze Warszawa. Strażnicy miejscy pomogli dwunastolatce odnaleźć zaginioną siedmioletnią siostrę. Patrol znalazł się we właściwym miejscu i o właściwej porze Źródło: Materiały WP, fot: 123RF
dpcnwf1
dpcnwf1

Zapłakana dziewczynka podbiegła do patrolu straży, przechadzającego się po południu w czwartek w pobliżu teatru Rampa przy Parku Wiecha na Targówku. Dwunastolatka wyznała, że zgubiła młodszą siostrę. Była bardzo zdenerwowana. Od kilkunastu minut krążyła na rowerze w okolicy, nerwowo się rozglądała i była bliska płaczu.

Jak zrelacjonowali w piątek miejscy strażnicy, działo się to w czwartek około godziny 17. Okolicę patrolowała strażniczka i strażnik z VI Oddziału Terenowego. Zanim funkcjonariusz i funkcjonariuszka zdążyli sami zainteresować się zdenerwowaniem dziewczynki, ta sama uznała, że patrol tuż obok to doskonały zbieg okoliczności i warto zaangażować fachowe siły do pomocy.

Dwunastolatka sama podbiegła do funkcjonariuszy i zapytała, czy nie widzieli przypadkiem jej 7-letniej siostry. Podała szczegóły, które mogły pomóc w rozpoznaniu zaginionej dziewczynki. Dziecko oddaliło się w nieznanym kierunku na niebieskim dziecięcym rowerku.

Strażnicy natychmiast opracowali strategię poszukiwań. Starszą dziewczynkę pozostawili przed budynkiem Teatru Rampa, sami ruszyli rozejrzeć się w okolicy.

dpcnwf1

Warszawa. Zaginiona siostrzyczka. Strażnicy pomogli odnaleźć zgubę

Skontrolowali alejki i zarośla w parku. Nigdzie nie dostrzegli niebieskiego rowerka i małej rowerzystki. Postanowili więc skontrolować podwórka przylegające do parku.

Na dziewczynkę natrafili za jednym z bloków przy ulicy Kołowej. I rowerek, i rysopis się zgadzały. Zagadnięte przez funkcjonariuszy dziecko przyznało, że było w parku z 12-letnią siostrą, która gdzieś się zgubiła.

Przygoda zakończyła się szczęśliwie. Funkcjonariusze odprowadzili dziecko do czekającej starszej siostry, a potem obie do domu na sąsiednim osiedlu. Strażnicy są pewni, że następnym razem dziewczynki będą się podczas zabawy trzymały razem i nie będą traciły się z oczy, bo - jak poinformowali - same przyrzekły, że po takiej nauczce będą ostrożniejsze.

Płot na granicy z Białorusią do poprawki. Komentarz wiceministra sprawiedliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpcnwf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpcnwf1
Więcej tematów