Trwa ładowanie...

Warszawa. Wyciek gazu na Targówku. To przez rozszczelnienie rur

Awaria gazociągu średniego ciśnienia przy ulicy Księcia Ziemowita. Doszło do wycieku gazu. Straż pożarna natychmiast opanowała sytuację, instalując wodne kutyny, które zapobiegają ewentualnemu zapłonowi lotnej substancji.

Warszawa. Strażacy zneutralizowali wyciek gazu z gazociągu na Targówku. Kurtyny wodne zabezpieczyły miejsce awarii do czasu przyjazdu pogotowia gazowego, które dokonało naprawy rury Warszawa. Strażacy zneutralizowali wyciek gazu z gazociągu na Targówku. Kurtyny wodne zabezpieczyły miejsce awarii do czasu przyjazdu pogotowia gazowego, które dokonało naprawy rury
d1lhhau
d1lhhau

Do rozszczelnień mogło nastąpić na skutek warunków atmosferycznych. Z rur gazowych na Targówku w poniedziałek rano zaczął wydostawać się gaz. Taka sytuacja może być niebezpieczna, jeśli sytuacja niekontrolowanego wydobywania się gazu na zewnątrz trwa zbyt długo i jego nagromadzenie może stać się zbyt duże w jednym miejscu.

Na Targówek wezwane zostały jednostki straży pożarnej. Strażacy zlokalizowali odcinki, na których z rur wydostawał się gaz. W tych miejscach zostały zastosowane tak zwane kurtyny wodne. To metoda, stosowana przez strażaków nie tylko w celu zmniejszenia siły promieniowania cieplnego pożaru, chłodzenia obiektów po pożarach, czy rozprzestrzeniania się pyłów, ale także do neutralizacji gazów i dymu. Kurtyny ograniczyły stężenie gazu.

Warszawa. Wyciek gazu na Targówku. To przez rozszczelnienie rur. Szybka akcja strażaków

Szybka interwencja strażaków i zabezpieczenie miejsca awarii sprawiła, że nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców okolicznych budynków. Ludzie są bezpieczni, a sytuacja została błyskawicznie opanowana.

Na drobne problemy narzekać mogli jedynie kierowcy przemieszczający się w okolicy. Do czasu przybycia pogotowia gazowego, które zajęło się uszczelnieniem gazociągu w miejscu awarii, oraz na czas pracy służb na miejscu, trzeba było zamknąć ruch drogowy na ulicy Księcia Ziemowita. Droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach.

Rynek w Jarosławiu. Zaskakujące odkrycie archeologów pod brukiem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lhhau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lhhau
Więcej tematów