Trwa ładowanie...

Warszawa walczy o rowerowy tytuł mistrza Europy. „Rywalizujemy z Rzymem, Dublinem, Wilnem czy Barceloną”

"Nasz cel to jak najlepsze miejsce w rankingu, ale przede wszystkim, jak najwięcej osób, które przekonają się do jazdy rowerem".

Warszawa walczy o rowerowy tytuł mistrza Europy. „Rywalizujemy z Rzymem, Dublinem, Wilnem czy Barceloną”
d4l3m47
d4l3m47

Stolica już po raz czwarty bierze udział w European Cycling Challange - Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. Każdy może wystartować w konkursie. Wystarczy ściągnąć aplikację i wsiąść na rower.

Zarząd Dróg Miejskich apeluje do mieszkańców Warszawy, aby przesiadali się na rower. - Rywalizujemy z największymi Europejskimi miastami, takimi jak Rzym, Dublin, Wilno czy Barcelona. Nasz cel to jak najlepsze miejsce w rankingu, ale przede wszystkim, jak najwięcej osób, które przekonają się do jazdy rowerem. Zachęcam, by trzymać się roweru nie tylko w maju, ale przez cały rok - mówi Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Przejedź 200 kilometrów

Wydarzenie organizowane jest w ramach kampanii #3MAJsięRoweru. Jest ona skierowana nie tylko do aktywnych rowerzystów. ZDM chce dotrzeć również do tych, którzy nieczęsto wybierają rower jako środek transportu. W ramach akcji odbędą się wydarzenia promocyjne, śniadania i spotkania outdoorowe. Każda osoba, która przejedzie co najmniej 200 kilometrów otrzyma upominek ufundowany przez ZDM oraz partnerów i sponsorów. Przewidziane są też nagrody w postaci stacji napraw rowerów.

Jak wziąć udział w European Cycling Challange?

Należy pobrać aplikację Naviki, zarejestrować się w niej, wybrać jako konkurs „ECC2017” i dołączyć do warszawskiej drużyny. Można też dołączyć do grupy, w której rywalizuje się ze znajomymi z uczelni, pracy, szkoły itd. Pod uwagę będą brane przejazdy w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina lub teatru, itp.

ZDM przygotuje statystyki, dzięki którym poznamy najbardziej rowerową dzielnicę Warszawy i dowiemy się, która strona Wisły jeździ więcej na rowerach.

d4l3m47

Zwieńczeniem Kampanii będzie przejazd rowerzystów ulicami Warszawy zaplanowany na 10 czerwca. Warszawska Masa Krytyczna poprowadzi kolumnę rowerzystów ulicami stolicy i zakończy swój przejazd na pl. Defilad. Tam odbędzie się piknik rowerowy.

d4l3m47
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l3m47
Więcej tematów