Trwa ładowanie...

Warszawa. W weekend turniej piłki nożnej diabetyków

W nadchodzący weekend, 5-6 września, odbędzie się ogólnopolski turniej piłki nożnej diabetyków. W turnieju wezmą udział osoby niepełnosprawne - dzieci, młodzież i dorośli chorujący na cukrzycę typu I.

Warszawa. W weekend odbędzie się turniej piłki nożnej diabetykówWarszawa. W weekend odbędzie się turniej piłki nożnej diabetykówŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d28fhzg
d28fhzg

Celem imprezy jest popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia wśród osób chorujących na cukrzycę typu 1.

Jak poinformował stołeczny ratusz, turniej organizowany jest dla osób niepełnosprawnych - dzieci, młodzieży i dorosłych chorujących na cukrzycę typu I - insulinozależną. Turniejowi piłkarskiemu będzie towarzyszył piknik edukacyjny. Piknik pozwoli poszerzyć wiedzę, zasięgnąć indywidualnej porady czy zapoznać się z nowinkami z zakresu:

- dietetyki - zdrowego odżywiania w cukrzycy, diety o niskim indeksie glikemicznym, diety sportowej, diet eliminacyjnych, etc.,

d28fhzg

- psychologii - porady indywidualne, konsultacje,

- samokontroli w cukrzycy - nowoczesne systemy monitoringu glikemii, zastosowanie nowych technologii i rozwiązań opensorsowych w prowadzeniu choroby.

W trakcie imprezy odbędą się gry i zabawy oraz konkurencje zręcznościowe dla całych rodzin. Ich celem jest integracja środowiska cukrzycowego i krzewienie kultury fizycznej.

Turniej odbędzie się przy ulicy Strumykowej 21 w Warszawie na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu w dniach 5-6 września. Rozpoczęcie imprezy odbędzie się o godz. 12.00 w sobotę, a zakończenie o godz. 14.00 w niedzielę.

d28fhzg

Impreza Insulin on Board Cup - ogólnopolski turniej piłki nożnej diabetyków jest współfinansowana ze środków m.st. Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28fhzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28fhzg
Więcej tematów