Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa przebudowa Wału Miedzeszyńskiego

ZDM szykuje spore zmiany na Wale Miedzeszyńskim. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Trwa przebudowa Wału Miedzeszyńskiego
d2r0m7q
d2r0m7q

Okoliczni mieszkańcy z pewnością doskonale znają rejon przystanku autobusowego na wysokości ulicy Krynicznej. Jest to dość niebezpieczne miejsce dla pieszych, gdzie po wschodniej stronie Wału Miedzeszyńskiego chodnik zwęża się do zaledwie 1,25 metra. Formalnie jest to także droga dla rowerów. Obok podążających ta drogą pieszych i cyklistów biegnie trzypasmowa jezdnia o szerokości 12 metrów. ZDM rozpoczął prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa.

Warszawa. ZDM zapowiedział zmiany

Wąska droga, z której korzystają zarówno piesi, jak i rowerzyści, zostanie poszerzone do szerokości ponad 3 metrów.

"Dla komfortu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu ciąg pieszo-rowerowy będzie też oddzielony od jezdni barierką. Prace trwają i znajdują się na półmetku (…). Na czas budowy szerokiego chodnika jezdnia jest punktowo zwężona do dwóch pasów, co jednak nie powoduje zauważalnych utrudnień w ruchu pojazdów" – objaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

"Zobacz także: Droga S8 pod wodą. Przerażające nagranie z Warszawy"

Według drogowców, jezdnia w tym rejonie jest na tyle szeroka, że kierowcy w gruncie rzeczy nie odczują różnicy. Prace poprawią natomiast komfort i bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

d2r0m7q

"Na całej długości utrzymany będzie trzypasmowy przekrój. W najwęższym miejscu, na przestrzeni kilkudziesięciu metrów na wysokości przystanku autobusowego, jezdnia będzie miała szerokość 10 metrów" – informuje ZDM.

Projekt przebudowy okolic zbiegu ulicy Krynicznej został zgłoszony przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego i następnie wybrany w głosowaniu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2r0m7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r0m7q
Więcej tematów