Warszawa. Szkoły w świecie Minecraft. Lekcje w wirtualu
Ponad dziesięć tysięcy uczniów z samorządowych placówek oświatowych w Warszawie weźmie udział w projekcie stworzonym we współpracy z Microsoft Polska i Mindcloud. To niezwykłe doświadczenia dla dzieci, ale również i dla nauczycieli. Przejdą oni specjalne szkolenia, które przygotują ich do pracy z uczniami.
06.05.2021 | aktual.: 06.03.2024 20:48
Takie niezwykłe przeżycia czekają 138 placówek, 328 nauczycieli i 10,5 tysięcy uczniów w wieku 10-16 lat. - Życzę wszystkim dobrej zabawy i wielu twórczych inspiracji podczas wirtualnych lekcji - mówi Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.
Projekt WawaCraft, realizowany w ramach platformy cyfrowej Eduwarszawa.pl, przewiduje działania polegające na zastosowaniu gry Minecraft Education Edition w nauczaniu zdalnym i stacjonarnym na różnych przedmiotach.
Minecraft to jedna z najpopularniejszych na świecie gier. Gracze mają nieograniczone możliwości w eksplorowaniu i modyfikowaniu świata gry. Jest on zbudowany jest z obiektów 3D, głównie sześcianów, ułożonych w stałej strukturze siatki reprezentujących różne bloki: trawę, ziemię, kamień, drewno, lawę czy wodę. Gracze mogą poruszać się bez żadnych przeszkód, ogranicza ich tylko wyobraźnia, mogą stworzyć własne, zaprojektowane przez siebie przestrzenie.
Warszawa. Szkoły w świecie Minecraft. Lekcje w wirtualu
Uczestnicy programu zostaną wyposażeni w pakiety map i scenariuszy lekcji o tematyce varsavianistycznej, a także z zakresu informatyki, chemii czy nauk ekologicznych lub innych związanych z przedmiotem nauczania. Będą mogli poruszać się w tym odtworzonym albo wymyślonym świecie.
Wcześniej jednak przeszkolenie muszą przejść nauczyciele. Webinary dla zainteresowanych pedagogów odbywać się będą już od 11 maja.
To będzie dobra zabawa dla dorosłych i dla dzieci. Zwieńczeniem tej gry w szkole będzie konkurs dla zespołów szkolnych, nauczycieli i grup uczniów. Konkursowe zadanie polegać będzie na stworzeniu najciekawszej mapy edukacyjnej WawaCraft.
Regulamin konkursu zostanie ogłoszony w połowie maja. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone i udostępnione jako materiał dydaktyczny dla warszawskich placówek edukacyjnych.