Trwa ładowanie...

Warszawa solidarna z Orlando

HGW wystosowała list z kondolencjami do władz Orlando, a dziś przedstawiciele Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce wraz z Kampanią Przeciwko Homofobii wezmą udział w obchodach uczczenia pamięci tragicznie zmarłych.

Warszawa solidarna z Orlando
dbm9kly
dbm9kly

W niedzielnym ataku na klub nocny dla gejów w Orlando na Florydzie zginęło 50 osób, a ponad 50 zostało rannych. Do Stanów spływają kondolencje z całego świata – w tym również ze stolicy Polski. Hanna Gronkiewicz-Waltz wystosowała list do burmistrza Orlando, a dziś wieczorem Kampania Przeciwko Homofobii chce uczcić pamięć zabitych pod Ambasadą USA w Warszawie.

To był jeden z najkrwawszych ataków z użyciem broni palnej w historii Stanów Zjednoczonych. Uzbrojony napastnik, Omar Seddique Mateen zastrzelił 50 osób, a 53 ranił w popularnym nocnym klubie dla gejów w Orlando na Florydzie. Był uzbrojony w karabin automatyczny i broń krótką; prawdopodobnie był bojówkarzem Państwa Islamskiego. Akcja ratunkowa została zakończona zastrzeleniem Mateena przez funkcjonariusza specjalnej jednostki policji SWAT.

Atak wstrząsnął całym światem. Kolejne państwa solidaryzują się z władzami amerykańskimi oraz bliskimi zmarłych w strzelaninie: min. w poniedziałek Wieża Eiffla zostanie podświetlona w kolorach tęczy. Szef polskiego MSZ, Witold Waszczykowski złożył kondolencje w specjalnej depeszy do sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego. Minister wyraził również nadzieję, że okoliczności tragedii "zostaną dokładnie zbadane", a sprawcy - "pociągnięci wkrótce do odpowiedzialności".

Natomiast w Warszawie, Kampania Przeciwko Homofobii chce uczcić pamięć zabitych pod Ambasadą Stanów Zjednoczonych. - Weźcie ze sobą znicze, kwiaty, tęczowe flagi. Namówcie do przyjścia swoje miłości, przyjaciół, rodziny. Wspólnie okażmy solidarność z rodzinami i bliskimi tych, którzy zginęli w wyniku homofobicznego ataku. – zaprasza KPH. Swoją obecność potwierdzili Przedstawiciele Ambasady USA w Polsce.

Także Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz wystosowała list do burmistrza Orlando w sprawie niedzielnej tragedii. – Akt terroru w Orlando to sprawdzian dla liderów. Pracując wspólnie możemy zapobiec takim tragediom w przyszłości – napisała HGW.

dbm9kly

Jak informuje Kampania Przeciwko Homofobii, Prezydent Warszawy również otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu pod Ambasadą USA. Jednak Hanna Gronkieiwcz-Waltz nie potwierdziła swojej obecności, tłumacząc się służbowym wyjazdem do Paryża.

dbm9kly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbm9kly
Więcej tematów