Trwa ładowanie...

Warszawa. Skwer na Pradze-Północ zyska nowe oblicze

Mieszkańcy Pragi-Północ już w tym roku będą mogli wypocząć w nowoczesnej, zielonej przestrzeni. Został wyłoniony wykonawca prac skweru między ulicami Kępna, Zamoyskiego i Jagiellońską.

Warszawa. Skwer na Pradze-Północ zyska nowe oblicze
d303500
d303500

Zarząd Zieleni poinformował, że wykonawcą skweru została firma "Teresa Świerzbińska TESTA". Zwycięzca został wyłoniony w przetargu nieograniczonym, który był zorganizowany w ramach realizacji projektu do Budżetu Obywatelskiego "Praskie zielone skwery". Na nowoczesna przestrzeń przy ulicy Kępnej i Jagiellońskiej zagłosowało 383 mieszkańców.
Projekt powstał w 2019 roku, jego autorem jest firma JAZ+Architekci.

Warszawa. Przyjazna, zielona przestrzeń

Jak informuje Zarząd Zieleni skwer ma być miejscem przyjaznym okolicznym mieszkańcom, pomagać w integracji i zapewniać przestrzeń do zabawy i odpoczynku.

Już niebawem przy ulicy Kępnej i Jagiellońskiej, Warszawiacy znajdą naturalne ciągi piesze i wyremontowane istniejące nawierzchnie, a także schody, pochylnię i górkę saneczkową, która posłuży dzieciom w zimie. Skwer będzie oferował również latarnie solarne i naturalny plac zabaw. Nie zabraknie tam ławek, koszy i stojaków na rowery, co powinno ucieszyć miłośników dwóch kółek.

d303500

"Zobacz także: Suntago szykuje się do ponownego otwarcia. W lipcu ruszy wioska bungalowów"

Przestrzeń na skwerze zyska nową szatę roślinną – zostanie m.in. wymieniona ziemia, Zarząd Zieleni posadzi 36 drzewa, krzewy oraz byliny i trawy ozdobne. Ponadto modernizację przejdzie także znana okolicznym mieszkańcom „Pragórka”.

Planowane prace mają zakończyć w listopadzie tego roku.

_(fot. Zieleń Warszawska - Facebook)
_

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d303500
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d303500
Więcej tematów