Trwa ładowanie...

Warszawa. Sąsiedzkie gofry i naleśniki. Wspólne śniadania integrują

Borówki, jagody, jeżyny i inne ulubione dodatki - tylko tyle, oprócz dobrego nastawienia i chęci wspólnej zabawy i spędzenia czasu, trzeba zabrać ze sobą, by stać się uczestnikiem sympatycznej śniadaniowej biesiady sąsiedzkiej w sobotę. W MAL na Grójeckiej 109 takie zdarzenie odbywa się już po raz drugi.

Warszawa. W Miejscu Aktywności Lokalnej przy Grójeckiej 109 naleśnikowa sąsiedzka uczta odbędzie się  już drugi raz (Facebook.com)Warszawa. W Miejscu Aktywności Lokalnej przy Grójeckiej 109 naleśnikowa sąsiedzka uczta odbędzie się już drugi raz (Facebook.com)
d1wgitt
d1wgitt

Oprócz naleśników i gofrów serwowana będzie także tofucznica. Ale menu nie ma tak wielkiego znaczenia, najistotniejsze jest wspólne działanie. Miejsce Aktywności Lokalnej zapewniają przestrzeń na aktywność mieszkańców, a ich głównym celem jest integracja sąsiedzka.

MAL przy Grójeckiej 109 to jedno ze stu takich miejsc, działających już w stolicy. Rozkręcają się powoli, bo też przez kilka dekad naturalna skłonność do tworzenia sąsiedzkich więzi w dużych miastach zanikała. W czasach PRL-u, choć nie było tak komfortowego miejsca, dzieci bawiły się wspólnie na podwórkach i korytarzach, nawet na blokowiskach, a dorośli - bywało - spędzali nawet sąsiedzkiego sylwestra lub organizowali korytarzowe spotkania wigilijne. Potem ta naturalna skłonność do integrowania się zanikła, a dziś ludzie nie znają nawet swoich najbliższych sąsiadów.

MAL-e mają to zmieniać. Bo przecież tworzenie się lokalnych facebookowych grup osiedlowych, dzielnicowych i wymienianie się informacjami, nowinkami, ploteczkami, pomocnymi radami i przydatnymi rzeczami wyraźnie wskazuje, że takich więzi potrzebujemy.

d1wgitt

Warszawa. Sąsiedzkie gofry i naleśniki. Wspólne śniadania integrują

Miejsca lokalnej aktywności jednak same się nie zrobią, potrzebny jest dobry lider i fajna społeczność, zatem różnie się to udaje. Warto się jednak dzielić doświadczeniem, pasjami, umiejętnościami, wiedzą i energią, zawsze wyjdzie z tego coś dobrego.

MAL-e, tworzone przez ratusz, zapraszają na różne bezpłatne aktywności - warsztaty, wspólne gotowanie, gry w planszówki, uprawy ogródków społecznościowych, zajęcia i zabawy. Każdy może zaproponować własny projekt. Wystarczy wyszukać najbliższy MAL i zintegrować się. Albo dołączyć do sąsiedzkiego śniadania z tofucznicą w MAL Grójecka 109.

Przełomowy sondaż. Grzegorz Schetyna: to jest początek końca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wgitt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wgitt
Więcej tematów