Trwa ładowanie...

Warszawa. Rozbudowa przedszkola przy ul. Wolskiej 79 opóźniona

Rozbudowa Przedszkola nr 74 na Woli miała zakończyć się jeszcze w tym roku. Prace jednak nie mogą się rozpocząć. Spółka RK Investment sp. z o.o. zaskarżyła decyzję pozwalającą na rozbudowę obiektu. Deweloper jest użytkownikiem wieczystym zreprywatyzowanej działki przy ul. Bema 76.

Warszawa. Rozbudowa przedszkola przy ul. Wolskiej 79 opóźnionaŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d43ld76
d43ld76

Dzielnica Wola chce rozbudować Przedszkole nr 74 przy ul. Wolskiej 79. Jak podkreślił burmistrz dzielnicy Krzysztof Strzałkowski, dzięki tej inwestycji powstanie 150 miejsc dla dzieci.

Przedszkole będzie mieścić się w zupełnie nowym budynku wybudowanym w technologii modułowej. Znajdą się w nim trzy sale zajęć dla najmłodszych dzieci, kolejne trzy dla starszaków oraz zaplecze kuchenne, w którym przygotowywane będą posiłki. W budynku ma być duża sala gimnastyczno-rytmiczna. Przewidziano gabinety dla logopedy, metodologa oraz psychologa z niezbędnym zapleczem sanitarnym i socjalnym. – Powstanie również nowy plac zabaw, a stary zostanie doposażony – wskazał zastępca burmistrza dzielnicy Wola Robert Rafałowski.

Warszawa. Przedszkole zostanie wykonane w technologii modułowej

Wybór technologii modułowej nie był przypadkowy. Dzięki temu znacznie skraca się czas realizacji inwestycji. Technologia umożliwia ograniczenie prac budowlanych i wykończeniowych na miejscu budowy. Jest niezależna od warunków pogodowych oraz redukuje do minimum poziom hałasu budowlanego oraz emisję pyłów.

d43ld76

Dzielnica wybrała wykonawcę prac w formule "zaprojektuj i wybuduj”. Kontrakt opiewa na prawie 9,5 mln zł. Umowa przewiduje zakończenie przebudowy pod koniec listopada 2020 roku.

Warszawa. Złożono odwołanie od decyzji

Niestety prace nie mogą ruszyć, bo spółka RK Investment sp. z o.o. odwołała się od decyzji udzielającej pozwolenia na rozbudowę przedszkola. Deweloper zarzuca m.in. naruszenie prawa budowlanego poprzez brak zgodności projektu budowlanego z decyzją o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Chodzi przede wszystkim o drogę dojazdową do obiektu od ul. Ludwiki. To może zablokować inwestycję na kilka miesięcy – poinformował Urząd Dzielnicy Wola.

Teraz odwołaniem zajmie się wojewoda mazowiecki. Dzielnica już przesłała wojewodzie obszerne wyjaśnienia w tej sprawie. Wskazuje w nich m.in. że projekt budowlany jest zgodny z decyzją Zarządu Dzielnicy Wola o ustanowieniu inwestycji celu publicznego oraz z przepisami techniczno-budowlanymi. Zachowane zostały wszelkie procedury związane z wydaniem pozwolenia na budowę. Urząd dzielnicy podkreśla, że Wola liczy na szybkie rozstrzygnięcia w tej sprawie.

Spółka RK Investment sp. z o.o. jest użytkownikiem wieczystym zreprywatyzowanej działki przy ul. Bema 76, która sąsiaduje z terenem przedszkola. Zwrotem tej nieruchomości zajmuje się komisja weryfikacyjna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d43ld76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ld76
Więcej tematów