Trwa ładowanie...

Warszawa przekaże pieniądze dla gminy poszkodowanej w nawałnicach. Zobacz, ile

Pieniądze będą pochodziły z budżetu miasta na ten rok.

Warszawa przekaże pieniądze dla gminy poszkodowanej w nawałnicach. Zobacz, ile
d2z90be
d2z90be

Warszawa przekaże ze swojego budżetu 762 tys. zł. dla gminy Chojnice poszkodowanej w niedawnych nawałnicach - zdecydowali w czwartek stołeczni radni. Wsparcie zostanie przeznaczone na remonty obiektów komunalnych i zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Radni jednogłośnie poparli w czwartek uchwałę ws. pomocy dla gminy Chojnice. Zgłosiła ją na początku sesji przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO).

"Nie muszę przypominać, co się wydarzyło w północno-zachodniej Polsce, jakie ogromne straty ponieśli mieszkańcy tych gmin" - powiedział Malinowska-Grupińska, przedstawiając radnym uchwałę. Podkreśliła, że oprócz innych form pomocy, Warszawa chciałaby wesprzeć finansowo gminę Chojnice.

Wyjaśniła, że pierwotnie miasto chciało przeznaczyć dla poszkodowanej gminy 750 tys. zł, ale poproszono jeszcze o środki na dwie torby ratunkowe po 6 tys. zł każda i stąd finalna suma 762 tys. zł.

Pieniądze będą pochodziły z budżetu miasta na ten rok.

d2z90be

Dotychczasowa pomoc

W drugiej połowie sierpnia Warszawa wysłała kilka transportów z wodą, suchymi produktami i środkami higienicznymi dla mieszkańców wsi Lotyń w powiecie chojnickim.

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wskutek nawałnic zginęło w Pomorskiem 5 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Ponad 50 osób, w tym 38 uczestników obozu w Suszku, doznało różnego rodzaju obrażeń.

Źródło: PAP

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Znalazła psa w lesie. Był w worku, miał związane łapy

d2z90be
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z90be
Więcej tematów