RegionalneWarszawaWarszawa. Prezes szpitala na Solcu oraz Szpitala Południowego zrezygnowała z funkcji

Warszawa. Prezes szpitala na Solcu oraz Szpitala Południowego zrezygnowała z funkcji

Ewa Więckowska, prezes miejskiej spółki Szpital Solec złożyła rezygnację ze swej funkcji. W skład spółki wchodzi zarówno placówka na Solcu, jak i nowo wybudowany Szpital Południowy.

Warszawa. W Szpitalu Południowym są już pierwsi pacjenci
Warszawa. W Szpitalu Południowym są już pierwsi pacjenci
Źródło zdjęć: © PAP | Leszek Szymański

Jak przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, prezes Więckowska złożyła rezygnację w poniedziałek 22 lutego. - Pani prezes nie podała powodów swej decyzji - podkreśliła Gałecka.

Zaznaczyła, że w Szpitalu Południowym w ostatnich miesiącach trwały bardzo intensywne prace. - Natomiast jest to osoba już w pewnym zaawansowanym wieku, a maraton prac w Szpitalu Południowym trwał i będzie jeszcze trwał na pewno przez najbliższy rok, w związku z tym pani prezes miała prawo do podjęcia takiej decyzji - wyjaśniła Gałecka.

Rzeczniczka poinformowała jednocześnie, że do czasu wyboru przez radę nadzorczą nowego prezesa funkcję pełniącego obowiązki prezesa spółki Szpital Solec pełni członek zarządu tej spółki Artur Krawczyk.

Warszawa. W Szpitalu Południowym pierwsi pacjenci

Ewa Więckowska była prezesem miejskiej spółki Szpital Solec od 2013 r. Do spółki, poza szpitalem Solec, należy także Szpital Południowy. Jego budowa ruszyła w grudniu 2016 r., a w ubiegłym tygodniu Szpital Południowy rozpoczął przyjmowanie pierwszych pacjentów.

W związku z trwającą pandemią władze miasta porozumiały się z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem i wspólnie podjęły decyzję, że placówka zostanie oddana do użytku jako tzw. tymczasowy szpital covidowy. W poniedziałek władze miasta poinformowały, że w Południowym hospitalizowanych jest już 30 pacjentów chorych na COVID-19.

Oddanie Szpitala Południowego do użytku udało się przyspieszyć aż o pół roku. Od 25 stycznia w części budynku szpitala działa także punkt szczepień przeciw COVID-19.

Prof. Andrzej Matyja: maseczki powinny mieć cenę urzędową

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)