Trwa ładowanie...

Warszawa. Podpisano umowę na budowę trasy tramwajowej na ul. Gagarina

Tramwaje Warszawskie wspólnie ze stołecznymi wodociągowcami podpisały umowę na zaprojektowanie i budowę trasy tramwajowej oraz kolektora na ul. Gagarina. Wykonawca najpierw przygotuje projekt, a następnie zbuduje tory między ul. Sułkowicką a ul. Czerniakowską.

Warszawa. Podpisano umowę na budowę trasy tramwajowej na ul. GagarinaŹródło: PAP
dqr9ck6
dqr9ck6

Budowa torów na ul. Gagarina jest częścią trasy tramwajowej do Wilanowa.

Na ul. Gagarina zostanie zbudowane zielone torowisko o długości ponad 1 km. Powstaną przystanki i terminal tramwajowy przy ul. Czerniakowskiej. Przebudowane zostaną instalacje podziemne i drogi. Powstaną wygodne perony, chodniki i ścieżki rowerowe. Szybki, priorytetowy przejazd tramwajów będzie zapewniony dzięki nowoczesnemu systemowi sterowania ruchem.

Warszawa. Współpraca Tramwajów Warszawskich z MPWiK

Tramwaje Warszawskie współpracują przy projekcie ze stołecznymi wodociągowcami.

dqr9ck6

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybuduje nowy kolektor ściekowy Mokotowski Bis o średnicy 2,8 m i długości ok. 1,2 km. Budowa kanału zwiększy bezpieczeństwo systemu kanalizacji w czasie m.in. intensywnych opadów atmosferycznych.

Obie inwestycje wymagają skoordynowania robót naziemnych i podziemnych. Dlatego oba przedsiębiorstwa zdecydowały się na wspólną realizację. Zadanie wykona konsorcjum firm - Inżynieria Rzeszów i Balzola za nieco ponad 190 mln zł brutto. Prace będą wykonane w ciągu 34 miesięcy.

Warszawa. Z centrum do Wilanowa w 30 minut

- W tym samym czasie, czyli w 2023 roku, zaplanowaliśmy zaprojektować i zbudować trasę do Wilanowa, która połączy się z torami na Gagarina. Dzięki temu z Wilanowa do centrum pasażerowie dojadą tramwajem w około 30 minut – informują Tramwaje Warszawskie w komunikacie.

Tory na Gagarina to część większego projektu związanego z budową trasy tramwajowej do Wilanowa. Trasa będzie miała łączną długość ok. 20 km. Docelowo połączy Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów. Całe zadanie podzielone jest na kilka etapów. Projekt jest dofinansowany z środków unijnych na lata 2014 – 2020.

Tramwaje Warszawskie podkreślają, że ten środek komunikacji przeżywa renesans praktycznie na całym świecie. Z roku na rok przybywa miast z tramwajami. W Warszawie budowana jest obecnie nowa trasa do Winnicy na Białołęce. Wkrótce ruszą przetargi na budowę kolejnych nowych linii tramwajowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dqr9ck6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqr9ck6
Więcej tematów