Trwa ładowanie...

Warszawa. Pływający Pałac Kultury. Bo chodzi o wody Bałtyku

Niezwykła iluminacja na budynku „pekinu” pojawia się od środy. To ostrzeżenie i apel o ratowanie Morza Bałtyckiego. Na zagrożenia dla akwenu i potrzebę natychmiastowych działań zwraca uwagę WWF Polska.

Warszawa. Dorsz na Pałacu Kultury i Nauki. Przypomina o zaniedbanym naturalnym potencjale BałtykuWarszawa. Dorsz na Pałacu Kultury i Nauki. Przypomina o zaniedbanym naturalnym potencjale Bałtyku
d3ux5do
d3ux5do

Projekcja na Pałacu Kultury przypomina o tym wszystkim, co kojarzyć się może z morską tonią. To nie tylko świadomość potencjału natury, ale również wiele dobrych indywidualnych wspomnień - wakacyjnych, beztroskich chwil z dzieciństwa nad Bałtykiem. Na szmaragdowym tle zobaczyć można srebrnego dorsza lub urzekającą muszlę.

Odwołanie do tych skojarzeń ma szczytny cel - chodzi o ochronę ekosystemu Bałtyku i wspólne działania w celu ratowania tego bogactwa. Każdy może to zrobić podpisując petycję, skierowaną do premiera Mateusza Morawieckiego.

Apel WWF przypomina o celach europejskiej wspólnej polityki rybołówstwa, deklarującej ograniczenie połowów wielu gatunków ryb. Zgodnie z tym dokumentem pewne regulacje miały być wprowadzone już w 2020 roku.

Tymczasem naszego morskiego zasobu nie chronią żadne zasady - nie prowadzimy żadnych systemowych działań, mających chronić morskie wody, nie podejmujemy też kroków pozwalających na odradzanie się gatunków morskiej fauny. Bałtyk nie jest życzliwym miejscem dla dorsza, będącego najpopularniejszą rybą tych wód, także śledź bałtycki, flądra, turbot i szprot muszą mierzyć się z zanieczyszczeniami, niedotlenieniem wielu rejonów morza i zaśmieceniem dna najdziwniejszymi rodzajami odpadów - od groźnych powojennych pamiątek po porzucone sieci.

d3ux5do

Warszawa. Pałac Kultury przypomina o Bałtyku. I jest apelem o jego ratowanie

Iluminacja PKiN to element kampanii WWF Godzina dla Ziemi. Będzie ją można oglądać do soboty 27 marca. Tradycyjnie od czternastu lat wieczór w ostatnią sobotę marca, godz. 20.30 to chwila, kiedy w symbolicznym geście solidarności z Ziemią można zgasić światło na godzinę. W tym roku światła zgasną dla Bałtyku. Również te, które rozświetlają Pałac Kultury, który dołączył do tej ekologicznej demonstracji.

Watykan obcina pensje kardynałom. Winny koronawirus

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ux5do
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ux5do
Więcej tematów