RegionalneWarszawaWarszawa. Pływająca sauna Wisła. To projekt budżetu obywatelskiego

Warszawa. Pływająca sauna Wisła. To projekt budżetu obywatelskiego

To będzie pływający dowód na to, że warto głosować na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim. Stołeczny ratusz zaprezentował w środę w mediach społecznościowych materializację jednego z nich - saunę Wisła.

Warszawa. Sauna Wisła, zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego już niebawem służyć będzie wszystkim mieszkańcom. Teraz jest materialnym argumentem na to, że warto głosować w BO
Warszawa. Sauna Wisła, zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego już niebawem służyć będzie wszystkim mieszkańcom. Teraz jest materialnym argumentem na to, że warto głosować w BO
Źródło zdjęć: © UM Warszawa

Ta niezwykła jednostka pływająca, z której już wkrótce będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy, to konkretny argument, przekonujący, że wpływ na Warszawę, dzielnice, na jakość życia w mieście, na przeznaczenie pieniędzy z miejskiego budżetu ma każdy.

Projekt ogólnomiejski z budżetu partycypacyjnego w 2019 roku, przewidujący budowę miejskiej sauny, na dodatek ulokowanej na pływającej jednostce, zgłosił radny Białołęki Filip Pelc. Koncepcja przeszła akceptację Zarządu Zieleni, ale potem wywołała wiele kontrowersji.


Ale udało się i sauna powstała. Niebawem będzie można korzystać z jej dobrodziejstwa. Z pewnością na początku tak łatwo nie będzie się do niej dostać, ale można liczyć na to, że powstaną jasne i transparentne zasady rezerwacji rejsów.

Budowa kosztowała 300 tysięcy złotych, z czego połowa to koszty budowy, a drugą część - koszt użytkowania. Sauna będzie cumowała w Porcie Czerniakowskim. Latem i wiosną będzie można wypłynąć sauną na rzekę i korzystać z zabiegów i rekreacji. Pływającą sauną sterować będzie odpowiednio przeszkolona osoba.

Warszawa. Pływająca sauna Wisła. To projekt budżetu obywatelskiego

A od wtorku można głosować na nowe projekty budżetu obywatelskiego 2022. To już ósma edycja. Wybrać można 15 ofert dzielnicowych i 10 ogólnomiejskich spośród 1429 projektów. Głosować można na stronie BO do 30 czerwca. Zwycięzców poznamy 15 lipca.

Od początku budżetu partycypacyjnego w Warszawie zrealizowano już ponad 3,5 tys. pomysłów. Sauna jest jednym z ciekawszych, ale jest też mnóstwo drobnych udogodnień, które zmieniły jako życia mieszkańców w wielu dzielnicach - tężnie solankowe, placyki zabaw, skateparki, tereny zielone, miejsca rekreacji i zabawy, a także praktyczne rozwiązania w postaci ścieżek rowerowych, parkingów dla rowerów czy oświetlenia dróg.

Źródło artykułu:wawalove.pl
warszawabudżet obywatelskisauna
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)