RegionalneWarszawaWarszawa. Ozonem w koronawirusa. Na pierwszy ogień poszła "patelnia"

Warszawa. Ozonem w koronawirusa. Na pierwszy ogień poszła "patelnia"

W nocy z czwartku na piątek rozpoczęła się dezynfekcja Warszawy. Grupa 10 pracowników czyściła ozonem okolice tzw. "patelni". W następnej kolejności zdezynfekowane zostaną newralgiczne miejsca: przystanki, przejścia podziemne, okolice szpitali i sklepów.

Warszawa. Ozonem w koronawirusa. Na pierwszy ogień poszła "patelnia"
Źródło zdjęć: © East News | PIOTR MOLECKI

W czwartek w nocy rozpoczęła się dezynfekcja Warszawy. Około godziny 22 na "patelni" pojawiła się grupa pracowników wyposażonych w zraszacze. Przede wszystkim skupili się na wyczyszczeniu miejsc często odwiedzanych i narażonych na dotyk: biletomatów i wiat przystankowych.

Plac przy wejściu na stację metra Centrum i przejściu podziemnym pod rondem Dmowskiego nie bez przyczyny nazywany jest "patelnią". To jedno z najbardziej ruchliwych miejsc Warszawy, którędy każdego dnia, o prawie każdej godzinie przemieszcza się wielu ludzi. Pracownicy starannie wyczyścili powierzchnię "patelni" wodą ozonowaną pod wysokim ciśnieniem.

Wyczyszczono także przejścia podziemne pod rondem Dmowskiego. Tu skupiono się na poręczach, schodach i barierkach. Prace w tym rejonie planowo miały skończyć się około 6 nad ranem.

Warszawa. Skupią się na szpitalach

Odkażone zostaną także okolice szpitala MSWiA, szpitala Czerniakowskiego i Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej. Zgodnie z zaleceniami będzie się ono odbywać w nocy, z daleka od ludzi.

- Musimy nasilić walkę z epidemią. Warszawiacy pozostają w domach i stosują się do zaleceń służb sanitarnych. Teraz wprowadzamy kolejne rozwiązanie – ozonowanie przestrzeni miasta. Dezynfekcja chodników, przystanków i okolic sklepów to skuteczna metoda walki z wirusem - zapewniał Rafał Trzaskowski.

Warszawa. Ozon: bezpieczny i skuteczny

Ratusz przy wyborze sposobu dezynfekcji polegał na opinii Głównego Inspektora Sanitarnego i specjalistów z zakresu epidemiologii. Wybrana została woda wysoko ozonowana, która jak dowiedziono, ma wysoką skuteczność w walce z wirusami. Jak zapewniają urzędnicy, sposób ten jest bezpieczny dla ludzi i środowiska. Po kilku minutach ozon rozkłada się do czystego tlenu.

Zobacz też: Ile żyje koronawirus. Naukowcy zbadali różne powierzchnie

Dezynfekcją Warszawy zajmuje się 40 pracowników wyposażonych w 48 zraszaczy kupionych przez miasto. Urządzenia do ozonowania wody wypożyczyło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)