Warszawa obchodzi Światowy Dzień Ziemi. PKiN podświetlony na zielono
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski zostaną podświetlone na zielono. Warszawa prowadzi też akcję #DajZiemiOddech pokazując, jak dzięki zmianom w codziennym życiu można pomóc planecie.
– Ze względu na obecną sytuację epidemiczną Dzień Ziemi będziemy obchodzić tam, gdzie przeniosło się życie wielu z nas - w przestrzeni wirtualnej. Symbolicznie przypominamy jak kruchy jest ekosystem planety, jak ogromny ma wpływ na nasze zdrowie i dlaczego tak ważna jest nasza ciągła troska o środowisko - powiedziała dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy Justyna Glusman.
Podkreśliła, że jest to tym bardziej istotne dzisiaj, gdy widzimy jak zmiany klimatyczne czy zanieczyszczone powietrze negatywnie wpływają na nas oraz na gatunki zwierząt i roślin.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi w środę Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski będą podświetlone na zielono.
W ramach akcji #DajZiemiOddech na miejskich profilach w mediach społecznościowych pojawiają się wskazówki i propozycje działań, które mogą pomóc planecie chronić jej zasoby.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Publikacje zachęcają do małych zmian, które każdy może wprowadzić w codziennym życiu. Można je wprowadzić już dziś, nawet przebywając na kwarantannie. Warszawa wraz z członkami Partnerstwa dla Klimatu i inicjatywą #DajZiemiOddech zachęca do refleksji - czy nasze codzienne zachowania i przyzwyczajenia sprzyjają Ziemi?
Możemy wprowadzić pozytywne zmiany poprzez oszczędne zużycie wody, energii, przemyślane zakupy, używanie naczyń wielokrotnego użytku, kompostowanych opakowań, jak również ograniczenie korzystania z kominków i niespalanie odpadów, w tym liści i skoszonej trawy.
Warszawa. Działania na rzecz ochrony środowiska
Warszawa prowadzi intensywne działania na rzecz wymiany kotłów węglowych na ekologiczne źródło ciepła, zarówno w lokalach miejskich jak i budynkach prywatnych. Mieszkańcy, którzy chcą ekologicznie ogrzewać dom, mogą skorzystać z warszawskich dotacji do wymiany tzw. „kopciuchów”.
Miasto wpiera także finansowo instalację urządzeń małej retencji wody. Chodzi o zbiorniki, w których zbiera się tzw. „deszczówkę”. Dzięki temu warszawiacy mogą przyczynić się do walki ze smogiem i suszą.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.