RegionalneWarszawaWarszawa. Napisy na gmachu MEN. Aktywistka zatrzymana

Warszawa. Napisy na gmachu MEN. Aktywistka zatrzymana

Jedna osoba została zatrzymana w związku z napisami, które pod koniec września pojawiły się na gmachu resortu edukacji. To warszawska aktywistka kolektywu "Stop Bzdurom".

Warszawa. Napis na budynku MEN. Jedna osoba zatrzymana
Warszawa. Napis na budynku MEN. Jedna osoba zatrzymana
Źródło zdjęć: © PAP | Paweł Supernak

Jak donosi na Twitterze "Anarchistyczny Czarny Krzyż", w czwartek 8 października policja zatrzymała jedną z warszawskich aktywistek, prawdopodobnie w związku z napisami na budynku MEN. "Osoba chce zachować anonimowość. Przebywa w prokuraturze na śródmieściu" - napisali aktywiści.

W komunikacie zaapelowali jednocześnie o wyrażenie poparcia wobec aktywistki pod budynkiem prokuratury rejonowej Warszawa-Środmieście (ul. Krucza 38/42), gdzie od godz. 10 odbywa się przesłuchanie.

"Jeśli planujecie przyjść, pamiętajcie o bezpieczeństwie. Jeśli zobaczycie, że dzieje się coś niedobrego - np. policja kogoś kontroluje lub zatrzymuje - reagujcie, dawajcie znać dookoła i spisujcie dane tej osoby!" - czytamy na Twitterze.

Warszawa. Napisy na gmachu MEN. Jedna osoba zatrzymana

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" potwierdziła doniesienia o zatrzymaniu aktywistki. - Zostaną z nią wykonane czynności w związku z napisami na budynku MEN. Po wykonaniu tych czynności będę mogła udzielić szerszej informacji - dodała Skrzyniarz.

Podinsp. Robert Szumiata, oficer prasowy śródmiejskiej komendy rejonowej przekazał "Wyborczej", że czynności są prowadzone "w sprawie uszkodzenia zabytku tj. o czyn z art. 108 Ustawy o ochronie zabytków". - Dla dobra prowadzonego postępowania, na tym jego etapie nie udzielamy informacji o jego szczegółach - podkreślił policjant.

Przypomnijmy, że w miniony wtorek 29 września wieczorem, na gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej nieznany sprawca wypisał sprayem imiona dzieci, które popełniły samobójstwo z powodu homofonicznych prześladowań. Ich imiona to: "Dominik", "Milo", "Zuzia", "Michał", "Kacper" oraz "Wiktor". Pojawił się tam również napis: "Twoje dziecko LGBT".

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Źródło artykułu:WP Wiadomości
warszawamenpolicja
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)