Trwa ładowanie...

Warszawa. MPWiK chce przesunąć termin użytkowania mostu pontonowego

Stołeczne MPWiK poprosiło wojsko o dalszą możliwość eksploatacji mostu pontonowego do połowy grudnia. Według wcześniejszych zapowiedzi wodociągowców, bypass na przeprawie miał działać do przełomu listopada i grudnia.

Warszawa. MPWiK zwrócił się do wojska o utrzymanie mostu pontonowego Warszawa. MPWiK zwrócił się do wojska o utrzymanie mostu pontonowego Źródło: Twitter Karolina Gałecka, fot: Twitter Karolina Gałecka
d2e7knd
d2e7knd

- MPWiK w m.st. Warszawie S.A. wczoraj, tj. 16.11.2020 r. zwróciło się do wojska o możliwość eksploatacji mostu pontonowego do 15.12.2020 r. Procedura związana z przedłużeniem umowy jeszcze trwa, dlatego nie jest możliwe określenie kosztów - napisał rzecznik stołecznych wodociągów i kanalizacji Marek Smółka.

Z kolei rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała na Twitterze, że "budowa alternatywnego przesyłu ścieków idzie zgodnie z planem i wkrótce się zakończy. Przewiert ma już ponad 400 m długości. MPWiK zwrócił się też do wojska o utrzymanie mostu pontonowego do czasu podłączenia przesyłu z układu tymczasowego do nowego kolektora".

Warszawa. Możliwe przesunięcie terminu zbudowania rurociągu

Kilka dni temu prezes Wód Polskich wyraził obawę, że do końca grudnia nie uda się zbudować nowego rurociągu pod Wisłą i puścić nim ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka".

Rurociąg prowadzony po dnem rzeki ma mieć łącznie 800 m długości. Zakończenie prac drążeniowych zostało zaplanowane na przełom listopada i grudnia.

d2e7knd

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło 29 sierpnia. Od tego czasu do 27 października MPWiK zrzuciło do Wisły – według Wód Polskich – ponad 10 mln sześc. nieoczyszczonych ścieków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2e7knd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e7knd
Więcej tematów