Trwa ładowanie...

Warszawa. Mieszkańcy sami urządzą miasto. Konsultacje na Górnym Mokotowie

To wydarzenie organizowane przez mieszkańców dla mieszkańców, oddolnie i w sąsiedzkim gronie. Jego organizatorami są SmogLab i Warszawa Bez Smogu. A chodzi o zmiany, które mogą czekać rejon ulic Ursynowska-Kazimierzowska-Racławicka-Puławska.

Warszawa. Na Górnym Mokotowie trwają konsultacje, które mogą poprawić ruch w tej okolicy Warszawa. Na Górnym Mokotowie trwają konsultacje, które mogą poprawić ruch w tej okolicy Źródło: WP, fot: Barbara Kwiatkowska
dlgl9hs
dlgl9hs

To ma być takie małe referendum drogowe. Opinia mieszkańców, wyrażona w trakcie konsultacji na Górnym Mokotowie, może zmienić ruch drogowy. Nowe propozycje, przygotowane przez ekspertów i ekspertki, mogą wyeliminować ruch tranzytowy i zapobiec popołudniowym korkom.

Ograniczenie ruchu może zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza dzieci, osób starszych oraz rowerzystów, a strefa kiss and ride przed pobliską szkołą ograniczy ilość pojazdów w okolicy.

Warszawa. To jedna z wersji propozycji rozwiązania ruchu drogowego w rejonie ulic Racławicka-Kazimierzowska-Ursynowska-Puławska Warszawa Bez Smogu
Warszawa. To jedna z wersji propozycji rozwiązania ruchu drogowego w rejonie ulic Racławicka-Kazimierzowska-Ursynowska-PuławskaŹródło: Warszawa Bez Smogu

"Proponujemy wprowadzenie zmian, które nie będą kosztowne i nie będą wymagały przebudowy czy remontu ulic. Jednocześnie pozwolą na pozbycie się nadmiaru przejeżdżających samochodów, które nie muszą się pojawiać w naszym kwartale. Ul. Bałuckiego dziś jest jednokierunkową. Jeśli zmienimy kierunek ruchu tak, żeby jeździło się po niej od ul. Racławickiej do ul. Ursynowskiej, sprawimy, że pozbędziemy się samochodów jeżdżących tranzytem. Po takiej zmianie na ul. Bałuckiego nadal będzie można zatrzymywać się samochodami tak, jak dziś. Do tego będzie możliwość jazdy rowerami w obu kierunkach" - wyjaśniają organizatorzy konsultacji.

dlgl9hs

Warszawa. Mieszkańcy sami urządzą miasto. Konsultacje na Górnym Mokotowie

W takim układzie Racławicka stać by się mogła jednokierunkowa od Puławskiej do Kazimierzowskiej, co dodatkowo przyniesie dobry efekt w postaci dodatkowego pasa postojowego po północnej stronie.

To jednak tylko propozycja pewnej wersji zmian ruchu w tym kwartale Mokotowa. Aby poznać inne pomysły, można przyjść na konsultacje SmogLabu i Warszawy Bez Smogu. Odbyły się już dwie tury rozmów - w ostatnim dniu maja można było dołączyć do debaty online, w środę 9 czerwca przyjść na spotkanie pod chmurką. Kolejne takie zaplanowane zostało na sobotę 12 czerwca. Ankieterzy czekać będą od 11 do 14 w Parku Dreszera, obok placu zabaw. Dwa dni później, w poniedziałek 14 czerwca, przyjść będzie można od 16 do 19 pod gruszę Walentego Ciechowskiego na rogu ul. Bałuckiego i ul. Racławickiej.

Warszawa. Mieszkańcy Górnego Mokotowa mogą dołączyć do konsultacji w sprawie ruchu drogowego Plakat
Warszawa. Mieszkańcy Górnego Mokotowa mogą dołączyć do konsultacji w sprawie ruchu drogowegoŹródło: Plakat

Opinie można również wysyłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.strefamieszkancow.pl lub mailem na adres strefa.mieszkancow@gmail.com

Polowanie na niedźwiadka. Ciekawe znalezisko w Rosji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlgl9hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlgl9hs
Więcej tematów