RegionalneWarszawaWarszawa. Kwiaty na pętlach autobusowych i tramwajowych

Warszawa. Kwiaty na pętlach autobusowych i tramwajowych

Na warszawskich pętlach autobusowych i tramwajowych rośnie 15 tys. kolorowych kwiatów. Aranżacja kwietników zmienia się wraz z porami roku.

Warszawa. Kwiaty na pętlach autobusowych i tramwajowych
Źródło zdjęć: © Urząd m.st. Warszawa

Jak podkreśla stołeczny ratusz, ta wiosna była inna niż zwykle i na pewno szybko o niej nie zapomnimy. Mimo diametralnych zmian w aktywności społecznej służby zrealizowały zaplanowane sadzenie kwiatów na pętlach. Posadzono prawie 8 tys. tys. bratków i niezapominajek.

Kwiatki, które pojawiły się na warszawskich pętlach, miały również znaczenie symboliczne. Bratki symbolizują troskę i myślenie o kimś. Z kolei niezabudka jest symbolem zakochanych, a wielu z nich pandemia rozłączyła na długie tygodnie.

Warszawa. Kwiaty letnie

Latem na pętlach królują bujne czerwone i białe begonie oraz pelargonie. Jest ich łącznie ponad 7,2 tys. W kalendarzu ogrodniczym to również pora sadzenia roślin ozdobnych.

W kompozycjach z begoniami posadzono zielistki, które - jako mało wymagające rośliny - świetnie sprawdzają się w miejskiej przestrzeni. Natomiast na pętli Annopol, obok begonii, rosną purpurowe trawy tworzące kompozycyjne pióropusze.

Warszawa. Zmiana jesienią

Kolejna zmiana ukwiecenia odbędzie się jesienią. Wtedy na pętlach będzie można podziwiać wrzosy i kapustę ozdobną.

Sezonowe sadzenie kwiatów to tylko jedna z części prac, jakie urząd miasta prowadzi w zakresie utrzymania zieleni na pętlach komunikacji miejskiej. Regularna pielęgnacja w postaci cięć technicznych, pielenia, nawożenia, koszenia oraz dosadzania dotyczy także drzew i krzewów.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)