Trwa ładowanie...

Warszawa. Które muzea będą wkrótce ponownie otwarte?

Muzea znów zaproszą zwiedzających, po zamknięciu przez wiele tygodni z powodu epidemii koronawirusa. Wprowadzone będą nowe zasady zwiedzania. W tym tygodniu otwarcie planują m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy Dom Spotkań z Historią.

Warszawa. Które muzea będą wkrótce ponownie otwarte?Źródło: PAP
d3o6i3y
d3o6i3y

Muzea wprowadzają nowe zasady zwiedzania ze względu na bezpieczeństwo gości i personelu. Zmieniają się też godziny otwarcia. Pojawiły się dodatkowe zabezpieczenia - płyny dezynfekujące czy plastikowe przegrody. Większość muzeów nie udostępni też całości swoich ekspozycji. W pomieszczeniach wystawienniczych zwiedzający powinni zakrywać usta i nos.

W środę, 3 czerwca, ponownie otworzy się Muzeum Powstania Warszawskiego. Można je będzie zwiedzać ze specjalnym dźwiękowym przewodnikiem uruchamianym przez aplikację w telefonie komórkowym. Zwiedzanie będzie możliwe wyłącznie rodzinnie lub indywidualnie. Niektóre elementy ekspozycji, np. szufladki z biogramami czy zdjęcia w fotoplastykonie, zostały wyłączone ze zwiedzania – można się z nimi zapoznać poprzez stronę internetową Muzeum.

W piątek, 5 czerwca, otworzy się po przerwie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Muzeum zaprasza na nową wystawę "Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany". Na ekspozycję składają się prace artystyczne z ostatnich pięciu dekad, bazujące na obserwacji i wizualizacji przemian, zachodzących na kuli ziemskiej.

Nową wystawę planuje też Dom Spotkań z Historią. Zaprasza zwiedzających już 6 czerwca. „Warszawa na nowo. Fotografie reporterskie 1945-1949” to symboliczne podsumowanie wieloletniej pracy Anny Brzezińskiej i Katarzyny Madoń-Mitzner, autorek albumu i kuratorek wystawy, ze zbiorem archiwalnych zdjęć, pokazujących odradzającą się z ruin stolicę. Wystawie towarzyszy plebiscyt na „najbardziej budujące zdjęcie Warszawy”.

d3o6i3y

Dwie nowe ekspozycje – prac Marty Czok oraz Bartłomieja Belniaka - przygotowało Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, otwarte pod koniec maja. Placówka skróciła godziny zwiedzania i ograniczyła liczbę gości. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

W drugiej połowie miesiąca ponowne otwarcie planują m.in. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie (16 czerwca) czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (26 czerwca).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3o6i3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o6i3y
Więcej tematów