Trwa ładowanie...

Warszawa. Karma wraca, czyli poćwiczą jogę dla bezdomnych czworonogów

Pomagać i ćwiczyć jednocześnie? Miłośnicy jogi i zwierząt z Warszawy nie mają wątpliwości, że to możliwe. Udowodnią to już w najbliższą niedzielę, 24 listopada w hali sportowej na Ursynowie.

Warszawa. Karma wraca, czyli poćwiczą jogę dla bezdomnych czworonogówŹródło: East News, fot: Adam STASKIEWICZ
d1k32hu
d1k32hu

"Robimy dobro, karma wraca" – pod tym hasłem w najbliższą niedzielę wszyscy chętni mogą poćwiczyć jogę. I to nie bezinteresownie.

Hala Sportowa Hawajska na warszawskim Ursynowie zaprasza tych, którzy chcą pomóc bezdomnym zwierzętom. To ich sposób na zdobycie karmy na zimę dla psów i kotów w stołecznych schroniskach.

"Wiemy, że Karma wraca, czyli to, co dajemy z siebie innym, wraca do nas. Dlatego pomagamy!" – napisali organizatorzy akcji na Facebooku.

Początek akcji w samo południe 24 listopada. Na czym dokładnie będzie polegać?

d1k32hu

Organizatorzy, w tym behawiorystka zwierząt, trenerka psów i Ambasadorka Jogi w Polsce Aneta Awtoniuk, rzucili wyzwanie producentom karmy dla zwierząt i firmom zoologicznym. Obiecali, że razem z innymi miłośnikami jogi wykonają cykl 108 Powitań Słońca.

"Policja zabija". Tragedia w Koninie i protest mieszkańców

Powitanie Słońca to najpopularniejsza i najbardziej znana w jodze sekwencja kilku ruchów, gdzie płynnie przechodzi się z jednej pozycji do kolejnej.

Dlaczego 108? - W tradycji Indii to święta liczba, która kojarzy się z doskonałością, pełnią, całością. 108 jest także liczbą doskonałą w matematyce indyjskiej, stanowi iloczyn trzech pierwszych liczb naturalnych podniesionych każda do potęgi własnej – wyjaśniają pomysłodawcy akcji.

d1k32hu

Wyzwanie Anety Awtoniuk podjęła firma Mars Petcare, która zobowiązała się, że za każdą osobę, która wraz z behawiorystką stanie na macie, aby wykonać choćby kilka ze 108 Powitań Słońca, przekaże jedzenie na zimę dla bezdomnych psów i kotów. We wtorek w południe chętnych, żeby wziąć udział w wydarzeniu było ok. 120 osób.

W niedzielę poznamy też odpowiedź na pytanie czy wśród miłośników jogi jest więcej fanów psów czy kotów. Skąd będziemy o tym wiedzieć?

Organizatorzy uprzedzają wszystkich chętnych: - Żeby było wiadomo, ile jedzenia na zimę sponsor ma przekazać kotom, a ile psom, wielbiciele kotów będą ćwiczyć w białych koszulkach, a wielbiciele psów w czarnych koszulkach – wyjaśnili.

Po sesji jogi wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach na temat języka ciała psów, które przygotowuje szkoła dla psów Azorres oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat adopcji czworonogów.

Wydarzenie charytatywnie organizują: Aneta Awtoniuk, Stowarzyszenie Porozumienie Szkół Jogi w Polsce, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zarządzające m.in. Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie (tam trafi karma zebrana podczas niedzielnego wydarzenia).

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1k32hu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k32hu
Więcej tematów