Trwa ładowanie...

Warszawa. Jakiej Wisły chcą warszawiacy?

Warszawiacy pytani o Wisłę są zgodni. Tereny wokół rzeki to jeden z popularnych celów spacerów, aktywności sportowej i spotkań towarzyskich w Warszawie. Zmiany zachodzące nad Wisłą są oceniane pozytywnie.

Warszawa. Jakiej Wisły chcą warszawiacy?Źródło: Urząd m.st. Warszawa
d1x82ra
d1x82ra

Warszawa. Wisła przyjazna i atrakcyjna

Podczas zeszłorocznego badania opinii warszawiaków na temat Wisły aż 86 procent ankietowanych wyraziło aprobatę dla zmian zachodzących na rzeką. Pytani o jej walory, wskazali, że jest to miejsce bezpieczne (96% badanych), przyjazne rowerzystom i spacerowiczom i sprzyjające uprawianiu sportów .

Najpopularniejszym nadwiślańskim obszarem są bulwary. Większość ankietowanych odwiedza je w celach wypoczynkowych. Warszawiacy i turyści przychodzą tu na spacer, na spotkania towarzyskie, czy na piwo. Warto zauważyć, że 91 procent osób biorących udział w badaniu jest za utrzymaniem zezwolenia na spożycie alkoholu w tym miejscu, a dla 80 procent zezwolenie to w żaden sposób nie wpłynęło na wysoki poziom bezpieczeństwa.

Respondenci rzadko wskazywali negatywne elementy terenów nadwiślańskich. Jeśli wskazywano wady to najczęściej zwracano uwagę na śmieci, zbyt mało toalet i zarośnięte brzegi.

Zobacz też: Adam Bielan zaskakuje. "Fort Trump" było określeniem PR-owym

Warszawa. Oczekiwania wobec Wisły

W badaniu pytano również o oczekiwania odwiedzających Wisłę. Najczęstszą odpowiedzią były imprezy muzyczne i koncerty, udzieliła jej niemal połowa pytanych. Dla ponad 20 procent respondentów pożądanym obiektem nad Wisłą byłoby kino plenerowe. Z kolei dla 18 procent najlepsze byłyby potańcówki i imprezy taneczne. Tyko 9 procent ankietowanych chciałoby braku jakichkolwiek wydarzeń w tym miejscu.

Warto również zwrócić uwagę na rosnące zainteresowanie uprawianiem sportów wodnych. Wisła przyciąga coraz więcej entuzjastów żeglarstwa, kajakowania czy SUP-u.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1x82ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x82ra
Więcej tematów