Warszawa. Drogowcy realizują kolejne projekty z Budżetu Obywatelskiego
14 zadań z budżetu obywatelskiego obejmują rozpisane w tym roku przez drogowców przetargi. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie kolejne postępowanie, w którym znalazły się cztery projekty wybrane przez mieszkańców. Dotyczą m.in. remontów chodników i posadzenia nowej zieleni.
Jak przekazano w komunikacie, do tej pory ZDM zrealizował 228 projektów z budżetu obywatelskiego. Od czerwca ogłoszono już cztery przetargi na wykonanie do końca tego roku 14 zadań zgłoszonych przez mieszkańców.
Warszawa. Zmiany dla pieszych i rowerzystów
Wśród 14 zadań, do których ZDM szuka wykonawców znajdują się niewielkie, ale oczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Polegają głównie na usprawnieniu infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz posadzeniu zieleni w przestrzeni publicznej. Poprawią też komfort i bezpieczeństwo uczestników ruchu. Wśród nich są m.in. poszerzenie azyli na pięciu przejściach dla pieszych na ulicach Conrada i Przy Agorze i remont zniszczonego chodnika na ul. Instalatorów.
W najnowszym ogłoszonym przetargu znalazło się 6 zadań. Uwagę zwraca to największe, dotyczące ul. Grenadierów. Wybudowana zostanie tam droga dla rowerów (między ul. Białowieską a al. Stanów Zjednoczonych) i wyremontowany chodnik oraz pobliski plac postojowy (od ul. Majdańskiej w kierunku al. Stanów Zjednoczonych). Przebudowane zostanie skrzyżowanie przedłużenia ul. Białowieskiej z głównym ciągiem ul. Grenadierów.
Zmiany zostaną wprowadzone też na Bemowie. W południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej utworzony zostanie tzw. park kieszonkowy z ponad 20 nowymi drzewami.
Warszawa. Małe projekty o wielkim znaczeniu
Tylko część pomysłów z budżetu obywatelskiego to szeroko rozumiane projekty drogowe. To często projekty o małej skali, ale wielkim znaczeniu dla okolicy. Poprawią bowiem dojazdy na parkingi czy dojścia na przystanki i pod obiekty użyteczności publicznej.
Do zrealizowania pozostało jeszcze ponad 115 projektów wybranych dotychczas przez mieszkańców. To m.in. budowa lub remonty chodników oraz nowe trasy rowerowe.
Stan wyjątkowy. Bartosz Arłukowicz uderza w PiS
Warszawa. Zadania z budżetu obywatelskiego, na które ogłoszono ostatnie cztery przetargi:
- poszerzenie azyli przy pięciu przejściach dla pieszych przy ulicach Conrada i Przy Agorze,
- wyznaczenie pasów rowerowych i uporządkowanie parkowania na ul. Abrahama,
- wprowadzenie kontraruchu rowerowego na ulicach Mycielskiego, Paca i Prochowej,
- budowa drogi dla rowerów po północnej stronie ul. Idzikowskiego między ulicami Jana III Sobieskiego a Piaseczyńską,
- remont chodnika po południowej stronie ul. Instalatorów,
- remont chodnika po wschodniej stronie ul. Modlińskiej na 450-metrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Kowalczyka do przystanku autobusowego "Kanał Żerański 02",
- remont ciągu pieszo-rowerowego na al. Solidarności wzdłuż budynku Wileńska 16 oraz modernizacja chodnika i drogi dla rowerów na ul. Wybrzeże Szczecińskie,
- remont chodnika i drogi dla rowerów po południowej stronie ul. racławickiej między ulicami Żwirki i Wigury a Miłobędzką,
- remont chodnika i drogi dla rowerów po zachodniej stronie ul. Grójeckiej od ul. Opaczewskiej do ul. Korotyńskiego wraz z remontem placu postojowego na wysokości budynku Grójecka 128 i przebudową wlotu południowej nitki ul. Opaczewskiej,
- remont drogi dla rowerów (wraz z jej wyprostowaniem) na ul. Broniewskiego od skrzyżowania z ulicami Elbląską i Włościańską do ul. Krasińskiego,
- budowa drogi dla rowerów na ul. Grenadierów między ul. Białowieską a al. Stanów Zjednoczonych,
- utworzenie parku kieszonkowego w południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej,
- remont ciągu pieszo-rowerowego na ul. Popularnej na odcinku od ul. Dziupli do ul. Mikołajskiej,
- budowa chodnika po wschodniej stronie ul. Trakt Lubelski od wlotu ul. Lucerny do przystanku autobusowego "Trakt Lubelski – Las 02" i wytyczenie przejścia dla pieszych na wysokości posesji Lucerny 257.