Trwa ładowanie...

Warszawa. Dodatkowy nabór na dotacje do gromadzenia deszczówki

Warszawiacy w dalszym ciągu mogą składać wnioski o dofinansowanie do instalacji urządzeń, służących do gromadzenia wody opadowej i roztopowej. Dodatkowy nabór trwa do końca lipca.

Warszawa. Dodatkowy nabór na dotacje do gromadzenia deszczówkiŹródło: PAP
dwm1kqx
dwm1kqx

Jak podkreśla stołeczny ratusz, Warszawa wspiera ekologiczne inwestycje, by adaptować miasto do zmian klimatu.

Stolica udziela od października 2019 r. dotacji na budowę urządzeń, dzięki którym można gromadzić wodę opadową i roztopową. Do tej pory do miasta wpłynęło blisko 400 wniosków.

Warszawiacy, jak również spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, w dalszym ciągu mogą otrzymać finansowe wsparcie na urządzenia retencyjno-rozsączające. Są to instalacje posadowione w gruncie, umożliwiające czasowe gromadzenie wód opadowych oraz rozsączanie ich do ziemi, np. skrzynki rozsączające, studnie chłonne.

Dofinansowanie można również otrzymać na zbiorniki retencyjne. Chodzi o szczelne zbiorniki do gromadzenia wód opadowych naziemne lub poziemne, poprzez które woda nie przenika do ziemi i można z nich pobierać wodę do ponownego wykorzystania, montowane na instalacji odprowadzania wody deszczowej lub w postaci oczek wodnych.

dwm1kqx

Warszawa. Wysokość dotacji

W ramach jednego wniosku można otrzymać:

• do 4 000 zł – dotacja dla osób fizycznych oraz mieszkańców, prowadzących działalność gospodarczą,

• do 10 000 zł – dotacja dla pozostałych wnioskodawców niezaliczanych do sektora finansów publicznych,

• do 80% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji – dotacja dla jednostek sektora budżetowego, będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Dodatkowy nabór wniosków na inwestycje realizowane w 2020 roku trwa do 31 lipca. Od 1 września mieszkańcy będą mogli zgłaszać się o dofinansowanie ekologicznych inwestycji, instalowanych w przyszłym roku.

dwm1kqx

– Globalne ocieplenie odczuwamy na własnej skórze. Upały i susze towarzyszą nam od kilku lat. Każda kropla wody wpływa na obniżenie temperatury powietrza, odżywia naszą miejską zieleń i jest potrzebna zwierzętom do przetrwania upalnych dni. Aby ograniczyć uciekanie wody z miasta, w zeszłym roku uruchomiliśmy dotacje na urządzenia małej retencji, czyli instalacje pomagające łapać deszcz – powiedziała Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

W czasie stanu epidemicznego mieszkańcy mogą przesyłać wnioski o dotacje pocztą na adres ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa lub skan dokumentacji mailowo, na adres Sekretariat.BOS@um.warszawa.pl. Wniosek przysłany skanem będzie rozpatrzony, a oryginał warszawiacy będą mogli dostarczyć w dniu podpisywania umowy o udzielenie dotacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dwm1kqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwm1kqx
Więcej tematów