Trwa ładowanie...

Warszawa. Chiński Festiwal Światła w Forcie Bema rusza bez przeszkód. "Mamy wszystkie zgody"

W sobotę część Fortu Bema zostanie zamknięta. Na terenie parku rusza Chiński Festiwal Światła. - Jest grupa mieszkańców, którzy nadal protestują - przyznał rzecznik organizatora Rafał Siekierzyński.

Warszawa. Chiński Festiwal Światła w Forcie Bema rusza bez przeszkód. "Mamy wszystkie zgody"Źródło: facebook, fot: Progresja
d191opg
d191opg

Sprzeciw mieszkańców warszawskiego Bemowa nie zagrozi otwarciu imprezy.

- Mamy wszystkie dokumenty i zezwolenia - powiedział nam Rafał Siekierzyński z Progresji. To właśnie ta firma jest organizatorem Chińskiego Festiwalu Światła.

W czwartek radny Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek w sprawie kontroli decyzji władz Bemowa dot. dzierżawy części Fortu Bema. Błażej Poboży (także wiceminister spraw wewnętrznych) zwracał uwagę, że "sprawa budzi wątpliwości, a wszyscy radni dzielnicowi - niezależnie od barw partyjnych – mówili na ten temat jednym głosem".

Telefony w urzędzie dzielnicy Bemowo milczały. Czekamy na odpowiedź na pytanie przesłane mailem.

d191opg

Rafał Siekierzyński podkreślił, że na organizację Festiwalu zgodził się Konserwator Zabytków. - Wszystko z dokumentami jest tak, jak należy - zapewnił nasz rozmówca. - Wszystko rusza zgodnie z planem w sobotę. Na piątek 29 listopada zaplanowaliśmy otwarcie Festiwalu dla zaproszonych gości - dodał rzecznik organizatora imprezy.

Wniosek o skontrolowanie dzierżawy parku na Bemowie poparli wszyscy radni Warszawy. Błażej Poboży podkreślił, że wątpliwości dotyczą m.in. umowy z firmą Progresja Music Zone, zawartej przez dwóch członków zarządów dzielnicy Bemowo z klubu "Wybieram Bemowo". Miała ona zostać zawarta "na kwotę najniższą z możliwych".

Polityk zwrócił uwagę na to, że organizatorzy spodziewają się około stu tysięcy odwiedzających festiwal, a bilet ma kosztować średnio 30 złotych, co oznacza trzymilionowy przychód.

O sprawie zamknięcia części parku informowaliśmy w połowie listopada. Wówczas przedstawiciele organizatora Chińskiego Festiwalu Światła i Urzędu Dzielnicy Bemowo zapewnili, że dzierżawę przeprowadzono zgodnie z prawem i uzyskano niezbędne pozwolenia i dokumenty.

d191opg

Mieszkańcy dzielnicy skrajnie różnie oceniają pomysł organizacji imprezy w publicznym parku. Części z nich podoba się to, bo jak mówili nam "wreszcie coś zacznie się dziać". Pozostali nie wyobrażają sobie tego, że za wstęp na teren parku albo jego części będą musieli zapłacić.

Chiński Festiwal Światła w Forcie Bema potrwa od 30 listopada do 16 lutego 2020 r.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polskie złoto wróciło do NBP. Bartłomiej Sienkiewicz: zupełny absurd

d191opg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d191opg
Więcej tematów