Trwa ładowanie...

"Warszawa będzie w tym roku stolicą europejskiego sportu"

W marcu na Torwarze odbędzie się Cavaliada, która rozpocznie cykl międzynarodowych imprez sportowych w stolicy

"Warszawa będzie w tym roku stolicą europejskiego sportu"
d3vgi4z
d3vgi4z

Od czwartku do niedzieli (12-15 marca), na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a odbędą się finałowe zawody cyklu Cavaliada Tour. Konkursy w skokach przez przeszkody, ujeżdżanie, powożenie, zawody dzieci na kucach i kiermasz sprzętu jeździeckiego to tylko niektóre z atrakcji Cavaliady Warszawa.

– Warszawa będzie w tym roku stolicą europejskiego sportupowiedział podczas konferencji zapowiadającej zawody Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. – Cavaliadą rozpoczynamy w Warszawie cykl międzynarodowych imprez. Już niebawem na Stadionie Narodowym pojawi się czołówka europejskiego żużla , następnie gościć będziemy finał Pucharu Ligii Europy. Przed nami także przejazd kolarzy Tour de Pologne i kolejny Memoriał Kamili Skolimowskiej z gwiazdami światowej lekkoatletyki.

Cavaliada 2015

Podczas Cavaliady zobaczyć będzie można 12 konkursów w skokach przez przeszkody, w tym trzy zaliczane do Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej i do rankingu Cavaliada Tour 2014/2015. Cavaliada Warszawa to także Finał Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata. W programie zostanie zaprezentowana także konkurencja ujeżdżania w ramach zawodów CDN, BMW Halowy Puchar Polski w Powożeniu oraz zawody dzieci na kucach Cavaliada Future. Pula nagród dla najlepszych zawodników wynosi 500 tysięcy zł.

d3vgi4z

Każdego dnia dla amatorów hipiki będzie sporo atrakcji. W czwartek, 12 marca, odbędzie się konkurs szybkości na przeszkodach o wysokości 145 cm. W piątek, 13 marca, konkurs Dużej Rundy (150 cm) z rozgrywką, a w niedzielę Grand Prix z przeszkodami o wysokości 155 cm. Finał Pucharu Świata w tym roku odbędzie się w Las Vegas, gdzie wystartuje trzech najlepszych zawodników.

Warszawskie zawody będą decydujące dla końcowej klasyfikacji całego Touru Cavaliady. O ostatecznym wyniku zadecydują trzy z pięciu konkursów kwalifikacyjnych – dwa z Poznania, dwa z Lublina, piątkowy konkurs rozgrywany w Warszawie, a także finał – Grand Prix Warszawy, w którym punkty mnożone są razy dwa. Pewne jest więc, że zacięta rywalizacja trwać będzie aż do samego końca.

Również w czwartek, 12 marca, odbędzie się najbardziej widowiskowy konkurs – Potęga Skoku. Polega on na pokonywaniu coraz wyższych przeszkód, sięgających nawet ponad dwóch metrów. Konie startujące w tym konkursie muszą być silne i zwinne. Nie bez znaczenia jest tez wzajemne zaufanie konia i jeźdźca. O tym, że konkurs wywoła duże emocje może, świadczyć fakt, że do stolicy Belg Bert Prouve przywozi konia Feet Back, na którym w poznaniu skakał przez przeszkody o wysokości 215 cm.

d3vgi4z

Imprezie towarzyszy Kiermasz Sprzętu Jeździeckiego, na którym prezentowane będą liczne oferty sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka kiermaszu obejmuje wszystko, co związane z końmi oraz aktywną formą wypoczynku: odzież jeździecką, wyposażenie stajni, sprzęt i środki pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa i usługi.

Bilety na Cavaliadę Warszawa są już dostępne w sprzedaży. Dzieci do 3 lat wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na temat warszawskiej odsłony zawodów Cavaliada na stronie: www.cavaliada-warszawa.pl . Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem zawodów Cavaliada.

d3vgi4z

Patronat honorowy nad cyklem Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody CAVALIADA Tour 2014/15 objął Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy zasiada w składzie Komitetu Honorowego Cavaliada Warszawa 2015.

d3vgi4z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vgi4z
Więcej tematów