Trwa ładowanie...

Warszawa. Będą dodatkowe środki na infrastrukturę sportową

Warszawa otrzyma dofinansowanie na remont boisk do piłki nożnej, hali sportowej czy rewitalizację toru wrotkowo-rolkowego. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Będą dodatkowe środki na infrastrukturę sportowąŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1v20qw
d1v20qw

"Modernizacja warszawskich obiektów sportowych i propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców to zadania, które dla Warszawy są priorytetowe. Wsparcie modernizacji warszawskich obiektów sportowych przez samorząd Mazowsza to efekt dobrej współpracy i wspólnej troski o jak najszersze propagowanie aktywności dzieci i młodzieży. Warto zaznaczyć, że ponad 30% uczniów szkół ponadpodstawowych uczących się w warszawskich szkołach mieszka poza Warszawą, najczęściej na Mazowszu. Dlatego cieszę się, że wraz z samorządem Mazowsza określamy wspólne cele, które znajdują odzwierciedlenie we wsparciu finansowym warszawskich inwestycji sportowych" – podaje Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Warszawa. Łącznie 680 tysięcy złotych dla 7 dzielnic

W sumie 680 tysięcy złotych trafi do siedmiu warszawskich dzielnic, takich jak: Białołęka, Mokotów, Praga-Północ, Targówek, Ursynów, Wola oraz Żoliborz.

"Skateparki, pumptracki, place rekreacyjno-sportowe czy nowe boiska to tylko przykłady projektów, na realizację których można pozyskać wsparcie z naszego budżetu. To niezwykle ważne inwestycje, które służą nie tylko młodszym, ale coraz częściej również starszym mieszkańcom regionu. Tylko w ubiegłym roku dofinansowaliśmy w sumie 115 projektów. Zapotrzebowanie na tego typu inwestycje było tak duże, że musieliśmy podwoić pulę dostępnych środków z 5 do 10 mln złotych" – opisuje marszałek Adam Struzik.

"Zobacz także: Pieniądze z UE zmienią układ sił. Polska stawia na krajową produkcję""

Prace przewidują wyremontowanie boiska przy ulicy Picassa na Bielanach, tor wrotkowo-rolkowy na Mokotowie oraz nawierzchni hali sportowej na Pradze-Północ.

d1v20qw

Dodatkowo modernizacji zostanie poddane boisko szkolne do siatkówki i koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 114 na Targówku, skatepark i pumptrack na Ursynowie oraz pływalnia Delfin na Woli oraz sauny, jak również miejsca wypoczynku na Żoliborzu.

W bieżącym roku na budowę nowych oraz modernizację już istniejących obiektów sportowych Samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln złotych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v20qw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v20qw
Więcej tematów