Warszawa bardziej dostępna. ZDM usuwa bariery architektoniczne
Wysokie krawężniki czy progi dla osób z niepełnosprawnościami są barierą nie do pokonania. Dlatego Warszawa je usuwa i czeka na sygnały od mieszkańców, skąd w pierwszej kolejności te przeszkody powinny zniknąć.
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie podał, że w całym 2019 roku z przestrzeni miasta prace związane z usuwaniem barier architektonicznych były prowadzone w 130 miejscach. Na ten cel przeznaczono prawie 2 mln zł.
W tym roku ZDM przeznaczy prawie taką samą kwotę na przystosowanie trudniej dostępnych miejsc dla potrzeb niepełnosprawnych.
Służby zwróciły się do mieszkańców miasta o pomoc w ustaleniu miejsc, które wymagają poprawy dostępności.
ZDM ogłosił przetarg na usuwanie barier architektonicznych
Do poprawy dostępności wielu miejsc w przestrzeni miasta nie trzeba wielkich inwestycji, podkreślają władze Warszawy. Zwykle prace polegają na obniżaniu krawężników, montażu płyt ostrzegawczych czy pasów prowadzących.
W ten sposób zwiększa się komfort i bezpieczeństwo osób starszych, niepełnosprawnych oraz matek z wózkami, rowerzystów i pieszych.
Usuwanie barier architektonicznych trwa przez cały rok. Udogodnienia pojawiają się w pojedynczych miejscach, ale również są uwzględniane w dużych inwestycjach i remontach, np. przy wymianie nawierzchni jezdni, chodników, ścieżek rowerowych czy przystanków komunikacji miejskiej.
ZDM czeka na oferty do końca lutego. Wtedy zostanie zamknięty przetag.
Źródło: ZDM Warszawa
Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: Robert Biedroń snuje teorię. "Być może posiada także teczki na premiera, na prezesa Kaczyńskiego