Trwa ładowanie...

Wałki na Radzie Miasta - prezydent Warszawy będzie tłumaczyć się z reprywatyzacji

Stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze" planuje protest i zachęca do sprzeciwu wobec działań prezydent stolicy.

Wałki na Radzie Miasta - prezydent Warszawy będzie tłumaczyć się z reprywatyzacji
do92h7d
do92h7d

W czwartek, 12 maja w czasie Rady Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawi informację na temat afery związanej z uwłaszczeniem się wpływowych biznesmenów, powiązanych z wysokimi urzędnikami ratusza, na jednej z najdroższych działek przy ulicy Emilii Plater. Stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze" planuje protest i zachęca do sprzeciwu wobec działań prezydent stolicy.

- Chodzi o działkę ulokowaną na ul. Emilii Plater. Działka, jak się wydaje ze śledztwa "Gazety Wyborczej" i komunikatów Ministerstwa Finansów, została zwrócona bezprawnie. Niestety bezprawnie nie tyle przedwojennym właścicielom, ale po prostu handlarzom roszczeń, którzy dodatkowo byli powiązani z wysokimi urzędnikami ratusza - mówi WawaLove Karol Perkowski, rzecznik stow. "Miasto Jest Nasze".

- Nie zgadzamy się na takie działania - dodaje Perkowski. Od 24 kwietnia, kiedy ta sprawa zaczęła pojawiać się w mediach, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie potrafiła się wytłumaczyć z tej sytuacji. Bardzo często także, niestety, ale mijała się z prawdą. Dlatego my jako stowarzyszenie będziemy obecni na Radzie Miasta i nasze wałki będą symbolizować "coś", co naszym zdaniem od pewnego czasu w ratuszu się dzieje pod kątem warszawskiej reprywatyzacji. Jest to proces zupełnie nietransparentny, czego przykładem jest to, że szef Biura Gospodarowania Nieruchomościami, pan Marcina Bajko nie podpisuje żadnych decyzji oraz nie publikuje oświadczenia majątkowego, zarządzając grubymi milionami należącymi do miasta - tłumaczy rzecznik "Miasto Jest Nasze".

"Wałki" w ratuszu

Jak tłumaczy Karol Perkowski wałki, które zostaną przyniesione na Radę Warszawy mają symbolizować "przekręty", z którymi niestety możemy mieć do czynienia. Na razie sprawę badają odpowiednie służby, gdyż jak twierdzą osoby ze stow. "MJN" - nie chcą oni sami wydawać konkretnych osądów, ale "wygląda to wszystko bardzo podejrzanie".

Organizatorzy wykreowali konkretną akcję na Facebooku, która ma zachęcać mieszkańców i wszystkich zainteresowanych sprawą warszawskiej reprywatyzacji , do konkretnego działania sprzeciwiającego się działaniom ratusza.

do92h7d

- Ile takich spraw przechodzi bokiem? Przyjdźmy i zaprotestujmy przeciwko masowym uwłaszczeniu się garstki handlarzy i adwokatów związanych z władzami miasta na majątku publicznym - piszą między innymi na facebookowej stronie akcji działacze ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze".

Swoją obecność zapowiedzieli między innymi działacze organizacji lokatorskich. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 12 maja między godz. 15-18.

do92h7d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do92h7d
Więcej tematów