Trwa ładowanie...

Walentynkowy happening przeciw homofobii

Wspólne zdjęcie pod Kolumną Zygmunta

Walentynkowy happening przeciw homofobii
d47qkdc
d47qkdc

W sobotę 14 lutego Kampania Przeciw Homofobii organizuje happening walentynkowy. - Wychodząc na ulice Warszawy, aktywiści i aktywistki chcą pokazać, że miłość jest dla wszystkich, a wśród osób zakochanych, które chcą świętować tego dnia, są również geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe - poinformowała WawaLove KPH.

Swoim happeningiem KPH chce zwrócić uwagę na temat związków partnerskich, o których wprowadzenie od dawna zabiega.

Organizatorów i organizatorki walentynkowego happeningu będzie można spotkać w sobotę między godziną 11.00 a 14.00 pod Kolumną Zygmunta, gdzie będą zachęcać przechodniów do wspólnego celebrowania święta zakochanych. Wszyscy, którzy pojawią się tego dnia na Starym Mieście, będą mogli zrobić sobie walentynkowe zdjęcie wyrażające ich popieracie dla instytucji związków partnerskich. Zdjęcia zostaną następnie opublikowane na stronie www.popieramzwiazki.pl.

Celem ustawy o związkach partnerskich jest uregulowanie sytuacji prawnej osób żyjących w związkach jedno- i różnopłciowych. Obecnie takie pary nie mają żadnej ochrony prawnej. Ustawa zapewni im stabilizację i bezpieczeństwo. Z badań przeprowadzonych przez KPH wynika, że aż 87% osób nieheteroseksualnych zawarłoby związek partnerski, gdyby istniała taka możliwość.

d47qkdc

Obecnie jest to w Polsce niemożliwe. - Dlatego warto w święto zakochanych na starówce i zrobić sobie zdjęcie z tabliczką „popieram związki” w geście solidarności z milionami par, które pragną zalegalizować swoje związki - przekonują organizatorzy akcji.

Pod kolumna Zygmunta będzie można spotkać także celebrytów. Kogo? Tego na razie Kampania nie chce ujawnić, ale obiecuje dużą niespodziankę.

d47qkdc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47qkdc
Więcej tematów