Trwa ładowanie...

Wakacyjne treningi nad Wisłą (za darmo)

Fitness, joga, piłka plażowa, zumba - między innymi na takie zajęcia warszawiacy mogą przeznaczyć swój weekendowy czas wolny

Wakacyjne treningi nad Wisłą (za darmo)
d44mj9t
d44mj9t

Okolice rzeki stały się centrum miejskiego sportu. Można tam biegać, jeździć na rowerze, skorzystać z plenerowej siłowni. W tym sezonie ofertę dopełniają zajęcia fitness, jogi i crossfit.

- Przyszły wakacje, czas się poruszać! – zdają się zgodnie mówić właściciele nadwiślańskich klubokawiarni, którzy na pierwszy wakacyjny weekend zaplanowali nie tylko treningi, lecz także towarzyszące im wydarzenia rozrywkowe.

Plac Zabaw nad Wisłą zaprasza w najbliższą sobotę (4.07) na serię zajęć fitness, jogi czy boksu w najróżniejszych konfiguracjach. Dodatkowo cały dzień na Barce trwać będą targi ubrań, suplementów i żywienia dla sportowców. Na terenie klubokawiarni otwarta została już strefa rowerowa i letnie warsztaty na pumptracku - rowerowym torze przeznaczonym „dla dzieci” od 5 do 105 lat. Od 7 lipca do 10 września planowane są również regularne zajęcia jogi prowadzone przez dyplomowaną nauczycielkę ashtanga vinyasa jogi.

Trening przez cały weekend

W bliskim sąsiedztwie Pomostu 511 ulokowane zostało plażowe boisko do siatkówki oraz siłownia plenerowa. Sobotni trening można skończyć więc indywidualnie lub z grupą znajomych podczas zdrowej, nadwiślańskiej rywalizacji.

d44mj9t

Zaś w klubokawiarni Cud Nad Wisłą, w każdą niedzielę, w godz. od 11.00 do 14.00, odbywać się będą zajęcia fitness i jogi. Uczestniczyć w nich można po wcześniejszej rejestracji.

Wszyscy, dla których to wciąż będzie mało ruchu, mogą wybrać się na przeprawę promową na prawy brzeg Wisły. Od godz. 15.00 w każdą niedzielę w klubie La Playa przy plaży Rusałka/ZOO odbywać się będą także zajęcia Zumby. Ćwiczenia przy muzyce poprowadzą najlepsi instruktorzy z warszawskich Klubów Gravitan Health and Sport Clubs. Dzięki połączeniu fitnessu i gorących rytmów latynoamerykańskich, organizatorzy gwarantują zapas pozytywnej energii na cały tydzień.

Po zajęciach można przenieść się na taras Plażowej. Tam w każdą sobotę i niedzielę będą odbywać się wakacyjne zajęcia jogi. Planowane jest łączenie różnych stylów oraz zajęcia tematyczne z zakresu hatha jogi, viniassa jogi, astanga jogi. Wystarczy przynieść swoje karimaty.

Poniedziałki dodatkowo dla seniorów

Większość zajęć sportowych nad Wisłą jest bezpłatna i ma otwartą formę. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy bez względu na wiek i płeć. Dom Kultury TuPraga postanowił jednak przygotować coś specjalnego dla seniorów.

d44mj9t

Cykl poniedziałkowych zajęć na plaży, zaczynających się o godz. 13.00, skierowany został specjalnie do najstarszych miłośników fitness i pilates. „Aktywni Seniorzy” to cykl trwających 90 minut zajęć prowadzonych przez tancerkę i choreografkę oraz instruktorkę pilates. W programie zaplanowane jest łączenie ćwiczeń i różnych technik tańca butoh, współczesnego, GAGA, BMC oraz autentic movement.

Warto pamiętać, że na wszystkie zajęcia sportowe można dojechać na rowerze. Stacje miejskich jednośladów znajdują się zarówno przy plaży pod Mostem Poniatowskiego (Plażowa), jak i w Porcie Czerniakowskim (Cud nad Wisłą, Pomost511), przy Centrum Nauki Kopernik (Plac Zabawa nad Wisłą) czy ZOO (La Playa).

A po obu stronach Wisły rozciągają się ścieżki rowerowe – po prawej ok 10 kilometrowa ścieżka rekreacyjna (pieszo-rowerowa), a po lewej Nadwiślański Szlak Rowerowy liczący 30 km (z objazdami na wysokości modernizowanych bulwarów).

d44mj9t
d44mj9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44mj9t
Więcej tematów