Trwa ładowanie...

W Wesołej zderzyły się pociągi!

Ruch w stronę Mińska Mazowieckiego jest zablokowany

W Wesołej zderzyły się pociągi!
daoxl2x
daoxl2x

Na stacji Wesoła doszło do zderzenia pociągów podmiejskich SKM i Kolei Mazowieckich. Mimo, że wypadek wygląda na zdjęciu groźnie, tylko jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitalam (trzy osoby zostały lekko ranne). Ruch kolejowy w miejscu wypadku odbywa się jednym torem, ale od ok. 9.30 do 10.30 zostanie całkowicie wstrzymany.

Po godz. 5 rano na tył pociągu Kolei Mazowieckich Warszawa Zach.-Mrozy najechał pociąg SKM relacji Warszawa Zach.-Sulejówek – informuje TVP.info. Pasażerowie składów przesiedli się do innych pociągów.

Ruch pociągów w stronę Mińska Mazowieckiego jest utrudniony. Z problemami muszą liczyć się pasażerowie pociągów SKM z Warszawy Zach. do stacji Sulejówek. Opóźnienia mogą sięgać kilkunastu do kilkudziesięciu minut. ZTM Wprowadził wzajemne honorowanie biletów ZTM oraz Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Zachodnia - Sulejówek Miłosna. Uruchomiono też zastępczą linię autobusową ''Z''.

Okoliczności wypadku bada specjalna komisja. Portal Racjonalista przypomniał przy okazji tego zderzenia, że w lutym 2012 szef Związku Zawodowego Maszynistów Leszek Miętek alarmował w obszernym piśmie do ministerstwa, że kolej została tak zdestabilizowana i rozregulowana, że tragiczne wydarzenia są tylko kwestią czasu, że ministerialne rozporządzenia stwarzają „realne zagrożenia bezpieczeństwa".

daoxl2x

Natomiast tygodnik Polityka przypomina, że Polska jest na czele europejskich statystyk, jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych w wypadkach kolejowych; wyprzedzają nasz kraj Bułgaria, Rumunia i Węgry. W ogólnej ocenie ryzyka związanego z transportem kolejowym tylko Rumunia wypada gorzej niż Polska.

daoxl2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daoxl2x
Więcej tematów